Android 5.0 Lollipop için Adobe Flash desteği nasıl sağlanır?

Android genellikle açık bir platform ve Adobe Flash da dahil olmak üzere her türlü özgür yazılım için bir liman olarak kabul edilir. Ancak 2012 yılında Android 4.1 Jelly Bean duyurulduğundan bu yana Android üzerinde Adobe Flash desteği kayboldu.

Android teknik olarak hala Flash desteği sunmuyor ancak yinede 4.3’e kadar flash tabanlı web sitelerde teknik olarak oynatmak kolay olsa da, daha sonra AOSP robot Tarayıcı olarak önceden yüklenmiş her akıllı telefonda hala Flash desteklenmektedir.

Mobil Chrome Adobe’nin Flash desteğini kesen ilk tarayıcılardan biriydi ancak Dolphin, Puffin gibi üçüncü taraf tarayıcılarda kullanabilirsiniz. Android 5.0 Lollipop versiyonu da diğerlerinden farklı değil.  Chrome, Firefox, Dolphin, ya da diğer ana tarayıcılardan biri Adobe Flash desteği sunmuyor.

Resim

Ancak Adobe Flash desteği gerektiren siteleri telefonunuzda çalıştıracak yollar mevcut. Bunun için Flashfox ve Flashify indirip kurmanız yeterli.

1)Google Play Flashfox Tarayıcı İndir

  • Flashfox
  • Flashfox Pro

Flashfox şu anda bunun için çalışan tek çözümdür. Reklamları ücretsiz bir sürümü ve 2,99 $ maliyeti ile reklamsız ama ile ücretli bir sürümü mevcut. Bu iki versiyonu geliyor.

 

2) Flashify indirin

  • Google'da Play Flashify (ücretsiz)

Bu ikinci adım zorunlu değil ama Flashify tarayıcınıza güzel bir ektir. Flashify temelde bir kısayol ekleyen basit bir uzantısı ile tarayıcıya yerleşiyor ve böylece hızlı, farklı bir tarayıcıda flash destekli bir web sayfası açabilirsiniz.

Aşağıda  Adobe Flash için Flashfox + Flashify Android 5.0 Lollipop ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Android 5.0 Lollipop Adobe Flash destekleyen Flashfox

Resim

Flashfox

Resim

Flashfox


Resim

Flashfox
Resim

Flashfox
Resim

Ek Resimler

Bu içerik 20.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1648 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler