Apple, Kore'de Rekor Kırdı!

Apple, Kore'de Rekor Kırdı!

Samsung’un ülkesi Güney Kore’de Apple’ın iPhone 6 satışlarının itici gücü beraberinde rekor pazar payına ulaştığı açıklandı. İşte detaylar…

Resim

Samsung, küresel anlamda en çok satış gerçekleştiren akıllı telefon şirketi konumunda. Pazarın büyük kısmını hakimiyeti altında tutmayı başarıyor. Buna karşın Apple’ın yeni iPhone modelleri eşliğinde yarışa ayrı bir tat kattığı da yadsınamaz bir gerçek. Fiyat etiketleri ne kadar tartışılsa daiPhone 6 ve iPhone 6 Plus’la önemli satış adetlerine ulaşan şirketin2014/Kasım ayında, Güney Kore’deki pazar payı kısa süre önce netleşti. Buna göre yüzde 33 gibi rekor bir paya ulaşıldığı görüldü.

Apple adına bu net başarının arka planında yatan gerçekler arasında ilk sırada yeni iPhone modellerinin benimsenmesi var. Buna ek olarak iPhone 5 ve iPhone 5s’ler için belli oranlarda indirime gidilmesi de etkili olmuşa benziyor.

Resim

Samsung’un aralıksız olarak domine ettiği Güney Kore pazarında şimdiye kadar yabancı menşeili bir şirketin ulaşabildiği en büyük pazar payı oranı yüzde 20’ydi. Apple’da Güney Kore’ye ilişkin göstergeler şimdilik sadece Kasım ayını kapsıyor, analistlere göre Aralık ayında ulaşılan pazar payı oranı yüzde 40’ı bulmuş olabilir.

Samsung, Güney Kore’de lider konumda, ancak konumunu kaybedebileceğine dair sinyaller de oldukça kuvvetli. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Ek Resimler

Bu içerik 22.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2055 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler