Exynos 8890 Seri Üretimine Geçildi!

Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinde kullanmayı düşündüğü yeni Exynos işlemcilerin testleri tamamlandı. Exynos 8890 yonga setinin seri üretimine geçildi. İşte detaylar.

Resim Exynos 8890 Seri Üretimine Geçildi![/caption]

 

Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinde hangi yonga setini kullanacağı uzun süredir tartışma konusu olmuştu. Bu süreç içerisindeSamsung’un Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 820’yi test ettiği ve önümüzdeki Şubat ayında tanıtılması beklenilen Galaxy S7’de bu işlemciyi kullanabileceği iddia edilmişti.

Samsung’un hali hazırda yeni bir işlemci üzerinde çalıştığı bilinse de, ortada pek bir veri ve sızıntı olmaması, Galaxy S7 modelinin Snapdragon 820 ile çıkabileceği iddialarını kuvvetlendirmişti.

Fakat Samsung, uzun süredir test aşamasında olan yeni nesil işlemcisiExynos 8890’ı sonunda bitirdi. Seri üretimine geçilen Exynos 8890 yonga setinin 14nm FinFET teknolojisiyle üretileceği belirtildi. Hatırlanacağı üzere Samsung bu nesildeki yonga seti Exynos 7420’de de 14nm FinFETteknolojisini kullanmıştı. FinFET’ler ile ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki linkte yer alan yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Galaxy S7 çift işlemci seçeneğiyle gelebilir!

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7’de Exynos 8890 yonga setini kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Kafalardaki asıl soru işareti ise Samsung’un bazı bölgelerde satışa sunacağı Galaxy S7’de Snapdragon 820’yi kullanıp kullanmayacağı. Zira Samsung daha önce de aynı modeli farklı bölgelerde, farklı işlemcilerle satışa sunmuştu. Benzer bir politikanınGalaxy S7 modelinde uygulanması pek de olağan dışı durmuyor.

Ek Resimler

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2140 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler