Galaxy Note 4 Android 5.0 Lollipop güncellemesi neden gecikti?

Galaxy Note 4 Android 5.0 Lollipop güncellemesi neden gecikti?

Galaxy Note 4 Android 5.0 Lollipop güncellemesinin gecikmesine neden olan gelişmeyi SamMobile sitesi editörlerinden Faryaab Sheikh açıkladı.

Resim

Samsung’un Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge modellerinden önce Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesini başlatması bizleri şaşırtmadı değil. Yapılan yorumlardan anlaşıldığı kadarıyla Galaxy Note 4 kullanıcıları bu duruma bir hayli kızgın ve bir an önce Android 5.0 güncellemesinin yayınlanmasını istiyor.

Peki güncelleme neden yayınlanmadı? Güney Koreli firmaya en yakın kaynaklardan biri olan SamMobile sitesinin editör şefi Faryaab Sheikh, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla güncellemenin gecikme nedenini açıkladı. Faryaab Sheikh’e göre Samsung güncelleme üzerinde çalışıyor ancak sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR ve Galaxy Note 4 arasında sağlanacak uyum için kernel (çekirdek) ayarlamalarını sürdürüyor.

Resim

Samsung, Gear VR ekosistemine ciddi yatırımlar yaptı ve bu yatırımları sürüdürecek. Galaxy Note 4’le yaşanacak uyumsuzluk özellikle sanal gerçeklik gözlüğünün satışlarına ciddi darbe vurabilir.

Galaxy Note 4 için güncelleme ne zaman yayınlanır bilinmez ancak telefon sahiplerinin her geçen gün daha da sabırsızlandığını görebiliyoruz.

Ek Resimler

Bu içerik 22.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1520 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler