Galaxy Note 4 ve iPhone 6 Verus kılıf incelemesi

Galaxy Note 4 ve iPhone 6 Verus kılıf incelemesi

Telefonunuzu en iyi korumayı nasıl sağlarsınız?

Resim

Akıllı telefonlar her geçen gün daha da akıllanırken fiyatları da buna bağlantılı olarak artıyor. 2000 TL üstünde satılan amiral gemisi telefonların fiyatları modeline göre 3000 TL'ye kadar varabiliyor.

Standardın üstünde bir geliriniz yoksa normal kullanıcıların yüksek meblalı telefonlar için GSM Operatörleri ile 24 aylık sözleşmelere imza attığını görmekteyiz.

Peki canınızdan can verip aldığınız ve en az iki yıl kullanmayı taahhüt telefonları nasıl koruyacağız? Bu noktada telefon satıcıları telefonlarınıza silikon ince bir kılıf ve 3 tanesi 0,99 dolara satılan cam filimlerinden koyuyorlar. Sizde bu ürünlerin telefonunuzu koruduğuna inanıyorsunuz.

Resim

Unutulmaması gereken en önemli şey ise bu tarz ürünlerin telefonun ekranını korumak yerine aksine telefonun ekranının kırılmasını kolaylaştırmasıdır. Bu tarz ekran koruyucular ve kılıflar mukavemeti arttırma yerine mukavemeti bir noktada tutma özelliğine sahipler ki bu da ekranın parçalı olarak çatlamasına sebeiyet vermektedir.

Resim

Bu bağlamda telefonunuzu korumak için size kefil olabileceğimiz ürünlerin başında gelen Verus markasına ait birbirinden güzel kılıfları sizler için incelemeye karar verdik.

VERUS, Kore ve küresel kullanıcılar tarafından seçilen en iyi dijital cihazlar için gelişmiş fonksiyonel ve iyi görünümlü kılıflar üreten bir şirkettir. Ürünleri uzman tasarımcılar tarafından tasarlanan bu kılıflar şık tasarımı ve yüksek kalitede malzemesi ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Sadece kılıf satan değil, yenilikçi kılıfları geliştirmek için sürekli çaba harcayan Verus müşteri memnuniyetine ve müşterilerinden gelecek geri dönüşlere oldukça önem vermektedir.

Resim

VERUS kılıfları ilk kez kutusundan çıkarttığımızda ilgimizi çeken en önemli kriter kalite oldu. Üretimin tek bir adımında dahi hatayı kabul etmeyen VERUS'un belirttiğine göre üretilen her kılıf kalite kontrol uzmanları tarafından üretim spektlerine uygunluğunun kontrol ediliyor. Oldukça dikkatli bir muayene ve son mamül analizlerden sonra hatasız kılıflar müşterilere sunuluyor.

Resim

Kalite noktasında hatayı asla kabul etmeyen VERUS pazarda kendi marka değerinin itibarını korumak amacıyla sahte ürünlere karşı sert bir yaptırım politikası benimsemiş durumda.

Resim

Note 4 ve iPhone 6 için birbirinden değişik kılıflara yakından bakmaya ne dersiniz?

VERUS Note 4 Kılıfları

Verus CrystalMIXX

İlk kılıfımız Samsung Galaxy Note 4 için şeffaf silikondan yapılmış oldukça sağlam bir kılıf. Bu kılıfın köşelere doğru sertleştiğini ve tam bir koruma sağladığını belirtelim. Telefonunuzun rengini görmek istiyorsanız bu tarz bir kılıf tercih edebilirsiniz.

Resim

Resim

Verus kılıflar gerçekten bizi kaliteleri ve işçilikleri ile şaşırtıyor. Kılıfın arka yüzeyinde bile koruyucu bir film var. İlk kullanımda koruyucu filmi çekip ürünü kullanamaya başlayabiliyorsunuz.

Resim

Resim

Bu silikon kılıf Galaxy Note 4'ün kamera lensini de belli bir oranda koruyor.

Resim

Piyasada 10 TL'ye satılan silikon kılıflarla bu ürünü lütfen bir tutmayın; lakin bu kılıfın oldukça fazla bir mukavemet gücü var.

Resim

Verus CrystalMIXX'in KDV dahil fiyatı 69,90 TL

Verus DAMDA

İkinci Note 4 kılıfımız Verus DAMDA ise hem cüzdan hemde koruyucu kılıf olarak kullanılabiliyor.

Resim

Arka kısımda yeralan gizli bölmeye kredi kartı, ehliyet ya da farklı bir kartı koyabiiliyorsunuz. Gizli bölme 2 kart ve bir miktar paraya kadar destek veriyor.

Resim

Resim

Oldukça şık görünen bu kılfın metal görünümlü plastik bir yüzeye sahip olduğunu belirtelim.

Resim

DAMDA'nın arka ksımında ve çerçeve kısmında kullanılan sert plastik yapının telefonunuza ekstradan bir mukavemet kattığını belirtelim. Kalemi telefondan çıkartmak için yeterli miktarda alana yer verildiğini görüyoruz.

Resim

Verus DAMDA'nın telefonu nasıl koruduğuna ilişkin yaptığımız video testi aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Verus DAMDA Galaxy Note 4'ün kamera çıkıntısını tam anlamıyla koruyor. Böylece telefonumun lens camı çizilecek mi diye endişe etmiyorsunuz? Bu kılıf ile arka kısımda bulunan kalp hızı sensörüne ulaşmak ve doğru sonuç almak ise oldukça zor. Bu durum Damda'nın en kötü tarafı.

Resim

Verus DAMDA parekende satış fiyatı 79,90 TL

IRON SHIELD

Bir diğer Note 4 kılıfımız ise Iron Shield ismiyle anılıyor. Bu kılıfın en önemli özelliği ise çerçevelerinin Note 4 gibi metalden yapılmış olması.

Resim

Bu kılıf ile kalitenin ve sağlamlığın ne demek olduğunu gerçekten anlayabiliyorsunuz. Elde tutma hissiyatını en beğendiğimiz Galaxy Note 4 kılıfı bu oldu.

Resim

Resim

Bu kılıf Note 4'ü hem kaba yapmadan hemde oldukça etkin bir şekilde koruyan bir yapı sergiliyor.

ResimArka kısımda bulunan delikli yapının elde tutma hissiyatını arttırdığını ve eli terleyen kişiler için en iyi kılıf olduğunu belirtelim. Ayrıca kamera lensini de koruyan bu kılıf Galaxy Note 4 sahiplerini oldukça memnun edecek diye düşünmekteyiz.

Resim

Verus, kullanıcıların Note 4'ün kalemine rahatlıkla ulaşılabilmesi için kılıflarında yeterli alanı sunduğunu görüyoruz. Note 4'ün üst tarafındaki bombeli yapının şarj kısmında da kullanılması ise tasarım anlamında oldukça hoş görünüyor.

Resim

Verus IronShield'in yapısı arka tarafta bulunan Kalp Hızı ve Oksijen Seviyesi sensörüne rahatlıkla ulaşılabilmesini sağlıyor.

Resim

VERUS iPhone 6 Kılıfları

Apple'ın iPhone telefonları ülkemizde her daim en pahalıya satılan telefon olma özelliğini yıllardır elinde bulunduruyor. Bu telefona sahip kullanıclar ise telefonlarını dış etkilerden korumak için yoğun bir çaba sarfediyorlar. Bu noktada siz değerli okuyucularımıza en iyi ve en şık çözümleri sunmak istiyoruz. 2500TL verdiğiniz telefonunuzu "silikon kılıf" adı altında satılan plastik ürünlerle basitleştirmemenizi öneriyoruz.

Verus Crucial Bumper

Verus Crucial Bumper inceleyeceğimiz ilk iPhone 6 kılıfı oldu. Bu kılıfın çerçevelerinin sert plastikten, orta kısımlarının ise yumuşak bir malzemeden yapıldığını hemen belirtelim.

Resim

Alt kısımda yeralan VERUS markası telefonunuza bambaşka bir hava veriyor.

Arka yüzeyde dalga şeklinde tırtıklı bir yapı bulunmakta. Bu yapının telefonu elden kaymasını önlediğini ve elde tuttma hissiyatını arttardığını belirtelim.

Resim

Ön tarafta ise dışa çıkıntı yapan ve düşmelerde ekranın yere çarpmasını engelleyen bir yapı var. Telefon kılıfın içine giriş yapıyor ve böylece ekran direkt olarak yerle temas etmiyor.

Resim

Yan tuşlar ve alt taraftaki boşluklar ise tam olması gerektiği gibi dizayn edilmiş. Özellikle şarj kablosunu telefona sokmak için büyük çaba harcamak zorunda kalmıyoruz.

Resim

Verus Crucial Bumper kalitesi ve koruyucu özellikleriyle öne çıkan bir ürün. Verus Crucial Bumper'ın satış fiyatı 79,90 TL

DAMDA Veil

Verus Damda Veil, kadınlar için yapılmış bir ürün. Note 4'te gördüğümüz Damda kılıfıyla aynı özelliklere sahip olan bu kılıfa ek olarak bir ayna ilave edilerek ürünün kadınlara hizmet etmesi amaçlanmış; tabi kendinize çok düşkün bir erkek değilseniz!

Resim

Damda Veil inceliği ile öne çıkan iPhone'nunuzu bir miktar kalın bir telefon haline getiriyor ama kapağın içine ekstaradan bir kart bölmesi ve ayna konması bu ürünün özellikle yazın birçok kişi tarafından tercih edilebileceğini gösteriyor. Kapağın arkasına kredi kartınızı, ehliyetinizi ve bir miktar parayı rahatlıkla sıkşıtırabilirsiniz.

Resim

Resim

 

Verus Damda Veil hem içindeki detaylar hemde dış tarfındaki işçilik ile bizi hem şaşırttı hemde kaliteli bir kılıf nasıl olur ispatladı.

Resim

Resim

Yan taraflarındaki tuşların geri bildirimleri ise tek kelimeyle muhteşem. Tüm kılıflar içinde kalitesi ile en önde yar alan ürünlerden birisi Damda Veil oldu.

Resim

Ürün kalın olsa da alt kısımda yer alan hoparlör, kulaklık çıkışı ve şarj giriş yerine ulaşmak bir hayli kolay. Tek sorun ise kamera ksımında dışa çıkıntı yapan ve dürbün izlenimi veren yapı. Gündüz çekimlerinde bu çıkıntının işe yaradığı bile söylenebilir ama flaşlı çekimlerde bu derinlik sorun yaratabiliyor.

Resim

14 Şubat sevgililer günü haftasında bu ürünü eşinize veya sevdiğiniz kadına 79,90 TL'ye hediye aşabilirsiniz.

Verus SLIMHARD SLIDE

Verus'un en merak ettiğimiz kılıfı açıkçası buydu. Slimhard Slide'ı ilk gördüğümüzde bu nasıl kullanılacak diye düşünmüştük. Düşünce olarak oldukça iyi olan bu kılıfı telefonunu kayıtsız bir şekilde çantasında taşıyan bayanlara tavsiye ediyoruz.

Resim

Kılıf 2 farklı kapaktan meydana geliyor. Birinci kapak telefonun altına, diğer kapak ise kızaklı bir şekilde ekranın üstüne kapatılıyor. Böylelile ekranın dışarıdan alacağı darbelerin önüne geçiliyor.

Resim

Resim

Bu tasarımın en "tuhaf" tarafı ise gelen telefonu cevaplayabilecek bir boşluk bırakılmışken kimin aradığının görülmesi için neden boşluk bırakılmadığıdır. Kapağı aşağı çekerek kimin aradığını görüyor ve daha sonra pencereden cevap vererek görüşme yapmaya devam edebiliyoruz.

Resim

Verus, açıkçası ayrıntıya verdiği önem ile öne çıkan bir marka. Üst kapağı arka kısma taktığınızda ise arka kapakta yeralan Verus markası çok güzel bir şekilde ortaya çıkıyor. Önde ekran koruyucusu olarak kullanılan kapak yine kızaklama yoluyla arka kısmada takılıyor.Resim

Yandaki tuşlara ulaşmak ise oldukça kolay.

Resim

Resim

Ürünün plastik tarafı olmaması ise; bu kapak ile telefonu düşürmeniz halinde kapağın telefondan ayrılacağı hissiyatını bizde yaratıyor. Verus Slimhard Slide'ı da bayan okuyucularımıza önermekteyiz.

Verus Slimhard Slide'ın parekende satış fiyatı ise 79,90 TL

Verus IRON BUMPER

Hem kılıfların telefonunuzu kalınlaştırdığından şikayet edip; hemde iyi bir koruma mı istiyorsunuz? İşte size bulduğumuz en başarılı çözüm; Verus Iron Bumper.

Bu kılıfın arka yüzewyi bulunmuyor. Sadece çerçeve ve çerçevenin içini saran kaliteli plastik bir yapı telefonunuzun çerçevesini, ekranını ve arka yüzeyini düşmelere karşı koruyor. Çizilemler karşı ise telefonunuzun arka ve ön yüzeyini kaliteli ekran koruyucularla (mesela Buff) korumanızı tavsiye ediyoruz.

Resim

Bu kılıfın en önemli özelliği çerçevelerinin metal oluşu. Metal çerçevenin içinde yer alan silikon kısımda yer alan yan tuşlara dokunma özelliği ise oldukça iyi bir tepki veriyor. Ses kapatmak için ayrılan pencereye ulaşmak ise biraz güç.

Resim

Bronz renkli Iron Shield logosunu yan tarafta görebiliyoruz. Gerçekten çok ince düşünülmüş bir ayrıntı.

Resim

Silikon kılıfın içinde bile markanın logosuun görebilmekteyiz. Kalitenin ayrıntıda gizli olduğu ürünleri inceledikçe görüyoruz.

Resim

Telefona tam bir koruma sağlayan Iron Bumper, dışa doğru çıkıntı yapan kamera lensini de oldukça iyi bir şeklilde korumakta.

Bu kılfı özellikle erkeklere tavsiye ediyoruz. Lakin bayanların çantasında anahtarlar ve bilumum eşyalar yüzünden arka kısmın çizilme imkanı her daim var. Telefonunu cebinde taşıyan erkekler için bu kılıf yeterli düzeyde korumayı da beraberinde getirecektir.

Resim

Verus Iron Bumper 99,90 TL'ye satılıyor.

Verus THOR

Verus Thor tüm kılıflar içinde en çok beğendiğimiz ürün oldu. Hem dizaynı hemde malzeme kalitesiyle tüm kullanıcıların beğenisini kazanacağını düşündüğümüz bu kılıf adını aldığı çekici andıran yapısıyla sağlamlığını ortaya koyuyor.

Resim

Ortaya doğru incelen ve arka kısımda bulunan noktalı yapısıyla Verus Thor'un iPhone 6 sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağından eminiz. Üstte ve altta yer alan plastik korumalar sayesinde içinde tuttuğu iPhone 6'yı dış etkilerden mükemmei bir şekilde koruyan Verus Thor'u elde tutma hissiyatı ise oldukça hoş.

Ekranı koruması için kasadan dışa doğru çıkıntı yapan plastik yapının düşmelerde telefonun ekranının yerle direkt temasının önüne geçtiğini deneyimledik.

Resim

Verus Thor'un iç tarafında kullanılan yumuşak silikonun telefonunuza en şyi korumyaı verdiğini söylemeliyiz.

Resim

Kamera kısmındaysa yeterli alanın bırakıldığını ve bu alandan dolayı flaş patlamasında bir sorun yaşanmadığını bizzat test ettik. Kamera boşluğunu arka kapaktan ayıran kısmın sert plastikten yapılması ise yine ayrıntıda saklı bir diğer güzellik.

Resim

Yan tarafta yeralan tuşların geri beslemesi ise tek kelimeyle mükemmel. Verus Thor kadar kaliteli ve güzel bir kılıfa rastlamak neredeyse imkansız. Ayrıca Verus Thor'un bu renginin iPhone 6 Gold ile olan uyumu da oldukça gözalıcı değil mi?

Resim

Verus Thor'un müklemmel tasarımı alt taraftada devam ediyor. Kulaklık ve şarj girişine ulaşmak oldukça kolayken, hoparlör için uygun bir boşluk bırakıldığını görüyoruz.

Resim

Verus Thor'u tüm okuyucularımıza gönül rahatlığı ile tavsiye ediyoruz. Şu anda indirimde olan bu kılıfa 69,90 TL'ye sahip olabiliyorsunuz.

Sonuç:

Verus'un kaliteli ürünleri olduğunu biliyorduk ama açıkçası ürünlerinin bu denli kaliteli olmasını bekliyorduk dersek yalan söylemiş oluruz. Kılıfların ayrıntısına indikçe kaliteyi daha net görebilmektesiniz.

Pahalı telefonlar alıyorsanız bunları en iyi şekilde korumalısınız. 1 dolara satılan kapaklar ile telefonunuzu ne kadar sağlıklı koruyabilirsiniz bunun takdirini ise siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz.

Diğer Verus kılıflara http://www.veruscase.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Ek Resimler

Bu içerik 22.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2377 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler