Galaxy S6 - Galaxy Note 4 kamera karşılaştırması

Galaxy S6 - Galaxy Note 4 kamera karşılaştırması

Samsung'un aynı sensörleri kullanan iki amiral gemisi telefonu kamera karşılaştırmasında kozlarını paylaşıyor.

Resim

Samsung’un kısa süre önce tanıtılan yeni nesil amiral gemisi Galaxy S6’nın nasıl bir kamera performansı sergileyeceği merak ediliyor. İlk testler gelmeye devam başladı fakat cihazın satışa sunulacak nihai sürümünde gerçekleştirilecek kamera testleri daha doğru sonuçlar ortaya koyacaktır.

Telefonun kamera performansı iPhone 6’nın ardından bu defa Galaxy Note 4’le karşılaştırıldı. Karşılaştırmaya geçmeden önce dilerseniz her iki telefonun kamera yeteneklerine kısaca bir göz atalım. Sonrasında ise fotoğraflara göz atarak hangisinin daha iyi olduğuna siz karar verin.

Galaxy S6’da f/1.9  diyafram açıklığına sahip 16MP çözünürlüklü Sony IMX240 BSI sensör yer alıyor. Tek LED flaşla desteklenen kamera 8x dijital zoom, geliştirilmiş gece modu, canlı HDR ve optik görüntü sabitleme özellikleriyle ön plana çıkıyor. 16MP’lik kamera bunlara ek olarak 4K, 2K, Full HD (60fps), Full HD,  saniyede 240 kare yavaş video, hızlı çekim ve stereo ses kayıt formatlarında videolar kaydedebiliyor.

Galaxy Note 4’te f/2,2 diyafram boyutlu 16MP 4K video kaydı gerçekleştiren optik görüntü sabitleme özelliğine sahip Sony IMX240 BSI Sensör yer alıyor.

Galaxy S6 ve Galaxy Note 4’ün kameralarından Sony imzası bulunuyor. Ancak Galaxy S6’nın hem donanım hem de yazılım tarafında Galaxy Note 4’den daha gelişmiş özellikler barındırdığını görüyoruz.

Alt bölümde ve sonraki sayfalarda Galaxy S6'nın gün ışığında ve iç mekanda, yakınlaştırmalı fotoğraf karşılaştırmasına göz atabilirsiniz.

Not: İlk fotoğraflar Galaxy S6 ikinci fotoğraflar Galaxy Note 4'le çekildi.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

 

Ek Resimler

Bu içerik 23.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1566 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler