Galaxy S6, LG G4 ve diğer amiral gemisi telefonlar gecikebilir

Snapdragon 810 işlemcisinde sorun mu yaşanıyor?

Resim

Yeni yılla birlikte birçok üretici üst düzey akıllı telefonlarını kullanıcıların beğenisine sunacak. Bu modellerin başında Galaxy S6, LG G4, One M9 ve Xperia Z4 geliyor.

Yeni nesil teknolojilerle donatılacak söz konusu telefonlarda şu ana kadar gelen haberlere göre Snapdragon 810 işlemcisinin kullanılacağı iddia edildi. Ancak Güney Kore menşeli businesskorea sitesinin ortaya attığı iddia oldukça çarpıcı. Siteye göre Qualcomm üst seviye işlemcisi

Snapdragon 810 ciddi sorunlarla karşı karşıya.

Resim

Üstelik bu sorun amiral gemisi telefonların lansman tarihini erteleyebilir. 64-bit uyumlu ve sekiz çekirdekli işlemcinin CPU bölümünde belirli bir frekans hızına ulaştıktan sonra işlemcide ısınma sorunu ve buna bağlı olarak performans kaybı yaşanıyor. Snapdragon 810’a eşlik eden Adreno 430 grafik yongasında da bir dizi sorunlar yaşanıyor. GPU bölümünün sürücü kodlarında bazı hatalar tespit edildi.

Henüz Qualcomm ya da akıllı telefon üreticilerinden bu yönde yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak Snapdragon 810’da yaşanacak olası bir gecikmede kullanıcıların merakla beklediği amiral gemisi telefonların lansman tarihini ileri çekebilir.

Samsung kendi geliştirdiği ve büyük ihtimalle Galaxy S6’da kullanacağı 64-bit uyumlu Exynos 7420 işlemcisiyle yaşanacak muhtemel sorunun üstesinden bir nebze olsun gelebilir; ancak diğer üreticilerin Qualcomm’dan başka çalacakları kapı bulunmuyor.

Ek Resimler

Bu içerik 20.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1512 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler