Galaxy S6 Edge'in kavisli ekranında videolar nasıl görünüyor?

Galaxy S6 Edge'in kavisli ekranında videolar nasıl görünüyor?

Galaxy S6 Edge'in kavisli kenarlarında video izlemenin ya da bir içerik okumanın dezavantajları var mı?

Resim

Samsung’un ülkemizde 3.000 liradan satışa çıkacak yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S6 Edge’i diğer modellerden ayıran temel özelliklerin başında sahip olduğu 5.1-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranın kenarlarda kavisli bir yapı barındırması geliyor.

Galaxy S6 Edge modelinde yer alan kavisli kenarlar bildirimleri görüntüleme, bilgi akışı ve gece saati olarak kullanmak gibi ekstra özelliklere sahip. Peki dışa doğru olan kavisli kenar yapısı video izlerken ya da herhangi bir makaleyi okurken herhangi bir olumsuzluk yaratıyor mu? Bu noktada ilk videolar gelmeye başladı.

Galaxy S6 Edge’in kavisli bölümü Galaxy Note Edge kadar belirgin değil ancak Galaxy S6 Edge’de kavisli kenar ekran teknolojisi daha pratik kullanılıyor.

İlk olarak video izleme deneyiminden söz edecek olursak; içe doğru kavisli ekranlarda daha iyi bir görüntüleme deneyimi yaşandığını LG G Flex modellerinden ve kavisli TV’lerden biliyoruz. Buna karşın hafif dışa doğru kavisli ekran barındıran Galaxy S6 Edge modelinde video izlerken herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmıyor. Yine makale ya da farklı bir içeriği okurken de Galaxy S6 Edge’in kavisli ekranında herhangi bir olumsuzluk yaşanmıyor, yazılar zaten kavisli alanlara taşmıyor.

Alt bölümdeki videolarda detaylara göz atabilirsiniz.

Ek Resimler

Bu içerik 24.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1181 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler