Galaxy S6 Edge ve iPhone 6 hız testinde

Galaxy S6 Edge ve iPhone 6 hız testinde

Samsung'un üst düzey akıllı telefonu Galaxy S6 ve iPhone 6 hız testinde karşılaştırıldı.

Resim

Samsung’un kısa süre önce resmiyet kazanan yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S6 Edge bu defa hız testinde iPhone 6 ile karşılaştırıldı.

Galaxy S serisinin yıllardır benzer şekilde sürdürülen tasarım ve malzeme kalitesini Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile büyük oranda değiştiren Samsung, amiral gemisi telefonlarda yeni nesil bir donanım kullanıyor. 14nm üretim süresine sahip 64-bit sekiz çekirdekli Exynos 7420 işlemciyle en güçlü mobil cihazlardan biri olmasına kesin gözüyle bakılan Galaxy S6 ve S6 Edge'in bellek bölümünde de güncel bir teknolojinin kullanıldığını görüyoruz.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de 3GB DDR4 RAM kullanılıyor. DDR4 RAM teknolojisi mobil dünyasında ilk olarak LG G Flex 2 modelinde kullanıldı. Yeni bellek standardı sayesinde Galaxy S6’da daha hızlı veri aktarımı sağlanacak. Üstelik hızlı veri transferi daha az enerji harcanarak gerçekleştirilecek.

Galaxy S6/Galaxy S6 Edge'in depolama biriminde de yeni bir teknoloji kullanılıyor. PC’lerdeki SSD’lere benzer bir komutta çalışan UFS 2.0, mobil cihazlarda eMMC standardının yerini alacağa benziyor. Her iki telefonda UFS 2.0 sayesinde 315 MB/sn veri yazma, 140 MB/sn veri yazma değerlerine ulaşıyor ki, bu değerler yeni nesil telefonları rakipleri karşısında bir numara yapıyor.

iPhone 6’da ise yazılımla sıkı bir şekilde optimize edilmiş 64-bit desteğine sahip çift çekirdekli A8 işlemcisi yer alıyor.

Hız testine geçmeden önce telefonların yazılım özelliklerine değinelim; Galaxy S6 Edge'de Android 5.0 tabanlı hafifletilmiş TouchWiz arayüzü, iPhone 6’da ise iOS 8.1 işletim sistemi mevcut.

Galaxy S6 ve iPhone 6’nın hız testine alttaki videodan göz atabilirsiniz.

Ek Resimler

Bu içerik 23.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1306 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler