Galaxy S6 satışları yeterince iyi değil mi?

Galaxy S6 satışları yeterince iyi değil mi?

Samsung'un yeni amiral gemisi, beklenen satış seviyelerine ulaşamadı mı?

Resim

Bu sene satışa sunulan Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, tüketici tarafında gayet olumlu karşılanan bir cihaz oldu. Çoğu tüketici, beklendiği gibi tercihini Samsung'un telefonlarından yana yaptı ancak sektör uzmanları, Galaxy S6 satışlarının ikinci çeyrekte beklenenin gerisinde kalacağına inanıyorlar.

Sektör kaynaklarının yeni raporuna göre Samsung'un IT ve mobil bölümü, bu çeyrekte 2,76 milyar dolarla 3,03 milyar dolar arasında işlem karı elde edecek. Bu, çeyrekten çeyreğe yüzde 22 artış anlamına geldiği gibi, yıldan yıla yüzde 24 gerileme anlamını taşıyor. Bu performans, Galaxy S6'nın beklenenin altında izleyen satışlarıyla ilişkilendiriliyor. Firmanın umudu ise sonraki çeyrekte çıkacak olan Galaxy Note 5'te.

Samsung'un daha büyük ekrana ve pile sahip, yeni bir Galaxy S6 Edge Plus'ı da yakında piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu yeni modelin piyasadaki S6 Edge'den farklı olarak Snapdragon 808 işlemciyle gelmesi bekleniyor. Galaxy Note 5 ise Apple'ın yeni iPhone 6S'inden önce satışa sunulacağı için, önemli bir avantaja sahip olacak.

Ek Resimler

Bu içerik 27.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1429 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler