Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge arasındaki 6 farklılık

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge arasındaki 6 farklılık

Samsung'un sıradaki amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge arasında hangi farklılıklar olacak.

Resim

Samsung’un önümüzdeki haftalarda Galaxy S6 ve kavisli ekrana sahip Galaxy S6 Edge amiral gemilerini tanıtacağına kesin gözüyle bakılıyor. 1 Mart tarihinde Barcelona’da düzenlenecek olan MWC 2015 etkinliğinde yeni amiral gemisi Galaxy S6’yı tanıtacak olan Güney Koreli şirket, amiral gemisinin özel sürümü Galaxy S6 Edge’ı da kullanıcılarının beğenisine sunacak.

Peki Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge arasında nasıl farklılıklar olacak? Bu sorunun yanıtını Samsung’un geçmişte yaptığı şeylere dayandırarak alabiliriz. Ancak bu yanıtlar tamamen tahmine dayalı olacak ve henüz bu konuyla alakalı kesin bir bilgi bulunmuyor.

Aşağıda ve sonraki sayfalarımızda Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge arasında tahminen ne gibi farklılıklar yaşanabileceğini inceleyebilirsiniz.

Fiziksel boyut

Samsung phablet modelleri Galaxy Note 4 ve kavisli ekrana sahip Galaxy Note Edge’ı biraz farklı boyutlar ile piyasaya sürdü. Galaxy Note Edge, Note 4’e göre biraz daha kısa ve ince bir yapıya sahip. Bu yüzden Galaxy S6 Edge’ın aynı ayak izlerini takip etmesi kesinlikle mümkün.

Resim

Ekran

Galaxy S6 Edge’ın normal Galaxy S6’ya göre farklılıklarından biri herkesin çok iyi bildiği gibi kavisli ekranı. Tek tarafı kavisli ekrana sahip Galaxy Note Edge’ın aksine Galaxy S6 Edge, çift tarafı kavisli ekrana sahip olacak. Galaxy S6 Edge’ın ekran alanı, yanlarda da olacağı için standart modele göre biraz daha küçük olacak.

Resim

Arayüz

Galaxy S6 Edge’ın yanlara kıvrılan kenarlarının kullanılması ile arayüzü,  Galaxy S6’ya göre biraz daha işlevsel olacak. Galaxy Note Edge’da olduğu gibi yan kenarlar da popüler uygulamaların kısayolları olacak.

Resim

Farklı pil kapasitesi

Galaxy Note 4 ile Galaxy Note Edge arasında 320 mAh kadar bir fark vardı ve bunun nedeni ise Galaxy Note Edge’ın Note 4’e göre daha ince ve daha kısa olması. Muhtemelen Samsung, Galaxy S6 Edge’ın pilini kavisli ekranlardan dolayı daha az yer kalacağı için standart modele göre daha küçük yapacak.

Resim

Bölgesel mevcudiyet

Sınırlı sayıda üretilen Galaxy Note Edge Amerika taşıyıcıları sayesinde iyi satmayı başardı. Bu yüzden şirket, Galaxy S6 Edge ile daha iddialı olsa bile bu cihazı daha sınırlı sayıda ve dünyanın küçük bir bölümünde satışa sunabilir.

Resim

Fiyatlandırma

Galaxy Note Edge ile Galaxy Note 4 arasında 100 dolar kadar bir fark oldu ve muhtemelen aynı farklılık belki de daha fazlası farklı ve zor tasarımından dolayı Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 arasında da olacak.

Resim

Ek Resimler

Bu içerik 22.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1521 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler