Galaxy S7’de beklenen özellikler

Galaxy S7’de beklenen özellikler

Resim

Samsung’un sıradaki amiral gemisi modeli Galaxy S7’de hangi özellikler olacak? Bu galerimizde Samsung Galaxy S7 modelin beklenen 7 özelliği sizler için derledik.

Resim

Samsung’un sıradaki amiral gemisi modeli Galaxy S7’de magnezyum alaşımlı bir gövde bekleniyor. Bu gövde ile 7000 serisi alüminyumdan bile daha sağlam bir yapı bizleri karşılayabilir. Magnezyum gövdeli Galaxy S7 kesinlikle premium bir cihaz olacaktır.

Resim

Samsung’un Galaxy S7 modelinde daha büyük bir ekran bekleniyor. Galaxy S6 modelinde 5.1 inç ekran kullanılmıştı. Şimdi ise beklenen büyüklük 5.2 inç civarlarında. Bu pek önemli bir büyüme sayılmaz.

Resim

Galaxy S7’de hem Exynos 8890 hem de Snapdragon 820 yongaları kullanılacak. Cihazın satışa çıkacağı farklı bölgelere göre içerisindeki işlemci değişkenlik gösterecek. Her iki işlemci de oldukça performanslı ve günlük ihtiyaçları karşılamanın çok ötesinde.

Resim

Kamera konusunda ortada iki farklı iddia var. İlk seçenek Galaxy S7’de 20 MP çözünürlük sunan RGBW sensör kullanılması. İkinci seçenek ise 12 MP çözünürlük ve 1/2 inç alıcı boyutuna sahip bir kamera. Her iki kameranın da 4K ve RAW görüntüler çekmesi bekleniyor. Galaxy S6’nın kamerası zaten oldukça iyiydi dolayısıyla kamera konusunda firmanın bir eksiği yok.

Resim

HTC bu yıl One A9 modeli ile yüksek kaliteli ses iddiası taşıyor. Benzer hamleyi Samsung tarafında dabekliyoruz. Ayrı bir ESS ses yongası kullanması beklenen Galaxy S7, belki ünlü bir müzik şirketi ve müzisyen tarafından da desteklenebilir. Atanmış ayrı bir ESS ses yongası daha yüksek ses kalitesi anlamına geliyor.

Resim

En güçlü iddia bu. Samsung’un Galaxy S7 modelinde, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta kullanılan 3D Touch benzeri bir teknolojiye sahip olması bekleniyor. Bu teknoloji ile artık Samsung cihazlarda da basına duyarlı ekranlar göreceğiz.

Resim

Android 6.0 Marshmallow ile birlikte desteklenmeye başlanan USB C bağlantısı, Galaxy S7’de beklediğimiz son özellik. Zaten şarj konusuna önem veren firma, USB C kullanma fırsatını geri çevirmeyecektir.

Ek Resimler

Bu içerik 27.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1604 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler