iPhone XR Katili Samsung Galaxy S10

Samsung’un iPhone XR’a Cevabı

Samsung’un Android işletim sistemli yeni amiral gemisine “iPhone XR katili” ünvanı verildi

Sızan son haberlere göre Samsung, iPhone XR ile rekabet edecek olan, Galaxy S10 akıllı telefonunun giriş seviyesindeki bir versiyonu için planlar yapıyor.

Aslında Samsung Galaxy S10 Lite olması düşünülen ancak Samsung Galaxy S10e olarak karşımıza çıkacak olan akıllı telefonunun birkaç görseli açığa çıktı.

Ortaya çıkan görseller akıllı telefon ile ilgili beklenen birkaç özelliği doğrular nitelikte. Bu özellikler arasında ön kamera için “hole-punch” tasarımı ve Samsung’un dijital asistanı Bixby için bir tuşun varlığı yer alıyor.

Galaxy S10e’nin standart Galaxy S10 ve premium Galaxy S10 Plus ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Tüm bu modeller Samsung’un 20 Şubat tarihinde gerçekleştireceği Unpacked etkinliğinde kullanıcılar ile buluşacak.

Samsung’un yeni akıllı telefonlarının piyasaya ne zaman çıkacağı konusunda henüz resmi bir bilgi yok. Ancak geçtiğimiz yıllar baz alındığında, Barselona’da gerçekleşecek olan MWC 2019’dan sonra Mart ayının başlarında cihazların satışa çıkarılacağı bekleniyor.

Sızan son görseller SlashLeaks sitesinden, ancak orijinal kaynağın kim olduğu bilinmiyor.
Resim

Önceki dedikodulara göre Samsung Galaxy S10e’nin satış fiyatının €779 (£685), premium model olan Galaxy S10 Plus’ın ise €1,599 civarından başlayacağı öngörülüyor.

Bu bilgiler göz önüne alındığında, Samsung Galaxy S10e’nin Apple’ın “bütçeye uygun” son telefonu iPhone XR ile paralel bir fiyatta olduğu söylenebilir.

iPhone XR’ın aksine, Galaxy S10e’nin çift lensli bir arka kameraya, parmak izi okuyucusuna ve Apple cihazının depolama yerini ikiye katlayacabilecek olan microSD girişine sahip olması bekleniyor.

Galaxy S10e’nin gelişmiş özellikleri, akıllı telefonun bazı teknoloji yorumcuları tarafından “iPhone XR katili” olarak tanımlanmasına yol açtı.
Resim

Samsung’un en gelişmiş akıllı telefon teknolojilerinden bazıları bu modelde yer almayacak ancak tanıtılacak olan daha gelişmiş modellerin üç lensli arka kameraya ve ekran içinde yer alan parmak izi okuyucusuna sahip olması bekleniyor.

Üç Samsung akıllı telefonunun hepsinin siyah, yeşil ve beyaz renk şemaları ile birlikte gelmesi bekleniyor, Galaxy S10e ek olarak sarı renk seçeneğine de sahip olacak.

Önceki Galaxy S serilerine benzer olarak mavi versiyonun ise ilerleyen tarihlerde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ek Resimler

Bu içerik 16.02.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 1942 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler