Neden Ekran Koruyucu Ürünlerine İhtiyaç Var?

Modern ve akıllı telefonların çıkışından sonra ekran koruyucu kavramını da fazlasıyla duymaya başladık. Klasik telefon teknolojisinden çok daha farklı ekran modeli sunan akıllı telefonların avantajlarının yanı sıra, dezavantajlarının olması ekran koruyucu ürünlerini ihtiyaç haline getirdi. Camdan imal edilen koca ekranların düşme veya darbe esnasında kırılması gibi problemlerden tüm kullanıcılar muzdariptir. Bunun çözümü ise, ekran koruyucu ürünlerinden faydalanmaktır.

Galaxy S9 Buff

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus gibi aşırı pahalı ve üstün özelliklere sahip bir modelin ekranına gelecek zarardan dolayı kızmamak mümkün değildir. Maaştan kenara koyup, iyi bir telefona sahip olma hayalinizi gerçekleştirdikten sonra telefonun ekranının kırılması oldukça şansız bir durumdur. Telefonlar ne kadar sağlam ve iyi özelliklere sahip olsa da, ekranların çizilmesi ve kırılması gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bunu aşabilmek adına bir dizi tedbirler almak en doğru yoldur.

Ne yapılabilir?

Plastikten imal edilen ince ve ekranı koruyan yapıştırıcılar var. Ancak bunlar çizilmelere yönelik bir çözüm sunsa da, darbe ve düşme sırasındaki baskıya dayanabilecek nitelikte değildir. Bu nedenle tercih edilmesi gereken ürünlerin ekran koruyucu Buff olması gerekiyor. Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ekran koruyucu modelleri, modelin ekran büyüklüğüne uygun birinci sınıf ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde herhangi bir darbe veya düşmeden kaynaklı çizilme ve kırılma gibi sorunlar söz konusu olmaz.

Ekran koruyucu ürünlerin en iyileri, Buff modelleridir. 4 katmanlı slikon yaprak kalınlığına getirildikten sonra ısıtma-soğutma işlemiyle sertleştirilmesiyle elde edilen slikon ürünüdür. Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ekran koruyucu ürünleri arasında da Buff Ekran koruyucuları tercih edilebilir. Bu ekran koruyucu modelleri, dokunmatik ve ekran kalitesine herhangi bir zarar da vermiyor.
Galaxy S9 Plus Buff

Ekran koruyucu ürünleri hakkında birtakım yanlış bilgiler de yok değil. Kırılmaz cam olarak piyasada dolaşan ekran koruyucu ürünlerinin oldukça sağlam olduğuna dair algılar var. Halbuki, ürünlerin kırılmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Sadece ekrana gelen darbeleri, emer. Böylece ekrana doğrudan bir basıncın gelmesini engellemiş olur. Ancak darbenin şiddetinin çok yüksek olması halinde kırılmaz cam denilen temperli cam ile beraber telefon ekranı da zarar görebilir.

Ek Resimler

Bu içerik 16.02.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 2576 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler