Samsung, AMOLED Pazarının Lideri!

Samsung, AMOLED Pazarının Lideri!

Samsung, akıllı telefon ve tabletlerinde kullandığı AMOLED ekranları ile aynı zamanda sektörün liderliğini elinde tutuyor. İşte AMOLED ekran pazarından detaylar!

Resim

AMOLED ekranlar her pikselin ayrı ayrı aydınlatılması ile sunduğu beyaz dengesi ve enerji verimliliği ile LCD ekranlar ile yarışına devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın 2018 yılında iPhone modellerinde AMOLED ekran kullanmaya başlayacağını sizlere duyurmuştuk.

AMOLED Ekran Sevkiyatları Artıyor!

Akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazlarda kullanılan AMOLED ekranlarınsatış oranları 2015 yılının üçüncü çeyreğinde rekor bir yükseliş gösterdi. IHS tarafından açıklanan rapora göre sevkiyatlar geçen yıla oranla yüzde 35 artış gösterdi.

Resim

015 yılının üçüncü çeyreğinde 79 milyon sevkiyata ulaşan AMOLEDsektörünün liderliği ise %95.8 gibi devasa bir pay ile Samsung'un elinde.Samsung'un genel akıllı telefon ekranı pazar payı ise yüzde 18 seviyelerinde.

Dünya genelindeki ekran üretimine ilişkin bilgilerinde paylaşıldığı rapora göre yüzde 38.5 ile Samsung liderliğini korurken, arkasından yüzde 17 ileJapan Display ve yüzde 13.8 ile LG geliyor. Özetle AMOLEDekran satışları hızla yükselirken Samsung, ekran üretimi konusunda liderliğini korumaya devam ediyor.

 

Ek Resimler

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1956 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler