Samsung, Android L İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Android L sürümü için hazırlıklarını sürdüren Google dışında üretici firmalar da sürüm üzerindeki çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hazırlıklarını yapan firmalardan bir tanesi de Samsung.

Şirket, TouchWiz arayüzünü baştan aşağı yenileyerek yazılım tarafında hazır hale gelme çabasında. Samsung’da yaşanan tüm gelişmelerden haberdar olan SamMobile tarafından sızdırılan görüntülerde, TouchWiz’in Android L için geliştirilmiş sürümü görülüyor. Sürüm şimdilik ilk aşamada olduğu için, üzerlerinde önemli değişiklikler yapılabilir.

Resim

Samsung, daha sade bir arayüze geçeceğinin ilk işaretlerini Galaxy S5 modelinde gelen TouchWiz arayüzü ile göstermişti. Yeni sürümde Material Design adlı yeni bir tasarım dili bulunuyor ve Google üreticilerin arayüzlerinde bu dil için yapacağı optimizasyonların nasıl olacağını belirlemiş durumda.

Arayüz Material Design dilindeki sade ve renkli ikon tasarımını benimserken, arama ekranı, mesaj, not defteri, saat gibi birçok çekirdek uygulama, sadelik olan tekrar tasarlanmış.

Ek Resimler

Bu içerik 20.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1519 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler