Samsung, Galaxy S6-Galaxy S6 Edge'in kamerasını Galaxy S5'le karşılaştırdı [Video]

Samsung, Galaxy S6-Galaxy S6 Edge'in kamerasını Galaxy S5'le karşılaştırdı [Video]

Samsung, Galaxy S5'ten Galaxy S6'ya geçişte kamera tarafında yaşanan gelişmeleri gözler önüne seriyor.

Resim

Samsung çiçeği burnunda akıllı telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in aynı özellikte olan kameralarını, 2014'ün tepe modeli Galaxy S5’le karşılaştırdı. Galaxy S6 ve S6 Edge’de Sony üretimi 16MP IMX240 sensör kullanılıyor. Aynı sensörün Galaxy Note 4’te de yer aldığını yeri gelmişken hatırlatalım. F/1.9 diyafram açıklığına sahip sensör aynı zamanda optik görüntü sabitleme teknolojisini de barındırıyor. Telefonların özellikle düşük ışık performansı etkileyici görünüyor. Galaxy S6/Galaxy S6 Edge'in 5MP'lik ön kameraları da F/1.9 diyafram açıklığında.

Galaxy S5’te ise Samsung üretimi F/2.4 diyafram açıklığına sahip 16MP ISOCELL sensör kullanılıyor. Telefonda OIS özelliği bulunmuyor. Galaxy S5'in ön kamerası ise 2MP çözünürlüğünde.

Samsung, Galaxy S5’ten Galaxy S6/S6 Edge’e geçişte kamera tarafında yaşanan gelişmeleri kendi hazırladığı bir videoyla kullanıcılara gösterdi. Alt bölümdeki videoda telefonların kamera açılış hızları, optik görüntü sabitleme, özçekim (selfie), odaklanma ve düşük ışık çekim özellikleri karşılaştırılıyor.

Ek Resimler

Bu içerik 24.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1526 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler