Samsung’a Kullanıcılarından Kötü Haber

Galaxy Note 7 cihazlarının geri çağırılması, Samsung şirketinin Çin’deki işlerini ciddi şekilde yaralayabilir.

 

Samsung şimdiden Apple gibi yüksek kalite, Xiaomi ve Huawei gibi orta ve düşük kalite segmentinde yer alan yerel piyasadaki güçlü rakiplerine karşı Çin’de zor zamanlar geçiriyor. Galaxy Note 7 ile varlıklarını artırmak isteyen kişiler olabilir ama şimdilik gidişat bunun tam tersi yönünde olacağa benziyor. Çin’deki anket sonuçları ortaya çıkardı ki, Galaxy Note 7 cihazlarının geri çağırılmasından sonra kullanıcıların azımsanamayacak bir çoğunluğu bundan sonra herhangi bir Samsung akıllı telefonu satın almamayı düşünüyor. Eğer Samsung bu işin içinden çıkamazsa, en kazançlı mobil piyasasında işleri çok ciddi şekilde yaralanabilir.

 

Resim

Bir anketin sonucuna göre Çin’deki anket sorularını cevaplayan kişilerden yüzde 51.9’u, şirketin amiral gemisi Galaxy Note 7 cihazının batarya problemleri sebebiyle bir daha Samsung akıllı telefonu almayacağını söylüyor. Ankete katılanların yüzde 37’lik kısmı Samsung akıllı telefonlarının yerine iPhone satın alabileceklerini söylerken, kalan kısmı ise Samsung yerine şirketin rakibi olan Huawei ile yola devam edebileceklerini belirtiyorlar. Piyasa analistleri, Galaxy Note 7 cihazlarının geri çağırılmasının Samsung’un Çin’deki market payında önemli düşüşlere neden olacağını ve bunun Huawei, Apple, anavatanı Çin olan Xiaomi gibi şirketlere doğrudan katkı yapacağını öngörüyorlar.

 

Bazı Çin kaynaklarına göre de, kendilerine herhangi bir sorunu olmayan bataryaya sahip Galaxy Note 7 cihazları kargolandığı için, cihazların geri çağırılmasının kullanıcılar üzerinde herhangi bir etki bırakmadığı yönünde haberler var. Yalnızca, Galaxy Note 7’nin Çin’deki gerçek piyasaya çıkış tarihinden önce test cihazı olarak dağıttığı yaklaşık 2000 cihaz geri çağırıldı. Buna rağmen, Samsung’un marka değeri konusunda aldığı hasar, Galaxy Note 7 cihazlarının geri çağırılmasından kaynaklanan ekstra maliyetten çok daha önemli.

Ek Resimler

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1217 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler