Samsung Apple'a taş attı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un Galaxy Note 7'yi sunduğu faaliyette dikkat çekici anlar yaşandı. Samsung'un Piyasalama Müdürü Justin Denison Apple'a gönderme yaptı ve S-Pen'in kutu konusuna dahil bulunduğunu ifade etti. Denison bunun dışında Note 7'de kulaklık girişi bulunduğunu belirterek de iPhone 7'ye gönderme yaptı.

Samsung'un merakla beklenilen yeni amiral gemisi Galaxy Note 7, 2 gün evvel New York'ta tertiplenen faaliyette lanse edildi. Telefonun mevcut özellikler, teknoloji severleri resmen şaşkına uğrattı. Zira Note 7'de bugüne kadar şahit bulunduğumuz bütün teknolojiler (hem de daha çoksı) yer almakta. Söz hususu telefon, dizaynıyla, prosedürcüsiyle, kamerasıyla, ekranıyla, yeni kuşak kalemiyle ve büyük tarayıcısıyla tam bir başeser. Galaxy Note 7'nin bütün ayrıntılarına alttaki haberimizden erişebilirsiniz.

Tanıtım etkinliğine telefonun dışında damga vuran bir başka olay da Samsung'un Pazarlama Müdürü Justin Denison'un söylediği sözler oldu. Denison, Apple'ın satış politikasına taş atarak kendilerinin bu hataya düşmediklerini ifade etti.

https://www.youtube.com/watch?v=N3a819Ufs2U

Bildiğimiz üzere Apple, iPad Pro'nun aksesuarı olarak sunduğu Apple Pencil'ı ayrı olarak satıyor. Akıllı kalemin Türkiye'deki satış fiyatı tam 379 lira. Bu kalemi kullanmadan evvel ise şarj etmeniz gerekiyor.

Açıkçası Samsung'un yöneticisi bu hususta son derece haklı. Zira Apple, iPad Pro'nun Türkiye'de 3 bin liradan başladığını bildirmişti. Lakin klavye ve kalem gibi aksesuarları ekleyince iPad Pro'nun fiyatı 5 bin liraya yaklaşıyor. Justin Denison ise daha fonksiyonel olan S-Pen'in ayrı olarak satılmadığını ve şarj etmeye gerek olmadığını belirtiyor.
Etkinlikte ilgi çeken bir diğer olay ise 33. dakikada gerçekleşti. Denison, Samsung Galaxy Note 7'nin bir kulaklık girişiyle yaklaştığını ifade etti. Bunu ekstra bir özellik gibi dile getiren yetki sahibi, iPhone 7 eşliğinde 3.5mm kulaklık girişini kaldıran Apple'a tekrar taş attı; bunun çok lüzumsuz bir yenilik bulunduğunu ima etti.

Ek Resimler

Bu içerik 28.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 3282 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler