Samsung Galaxy A5 Özellikleri

Samsung Galaxy A5 Özellikleri

Resim

Samsung’un malum otomobil markasının  model isimleri ile adlandırdığı; lakin fiyat politikası ve performans olarak 5 halkalı amblemi hak etmiyor gibi görünen A serisi modellerinden ortancası olan A5, küçük kardeşi olan A3’ün biraz daha büyük ve pahalı modeli.

Peki A5, bu yeni serinin sahip olmaya değer bireyi olmayı becerebilecek özelliklere sahip mi, yoksa firmanın pazar payını korumak için üretim bandına sürdüğü bu yeni seri Çin’in yükselen isimlerine pastayı kaptıracak mı?

Galaxy A5’in Özellikleri Neler?

Elbette Samsung’Un yeni serisinin Alpha ile başlayan serüveni diğer modellerde de firmanın en çok eleştiri alan yanlarından biri olan tasarım değişikliği ile sürüyor. Şimdiye dek plastik gövdeden vaz geçmeyen ve bu konuda çok fazla (haklı ya da haksız) eleştiri alan firma, A serisinin şimdiye kadar gördüğümüz tüm modellerinde alüminyum tek parça gövde kullanıyor. Ayrıca son derece ince olan bu cihazlar Alpha modelinin adı da düşünüldüğünde Samsung için gerçek bir yeni başlangıç olabilir. (sonradan üretimden çektiler Alpha’yı ama hadi hayırlısı)

Samsung Galaxy A5’in kardeşi A3’ten ilk farkı elbette boyutu, 4.5 inç olan A3’ün ekranı bu modelde 5 inçe çıkıyor ve ekran çözünürlüğü de 720p’ye yükseliyor. Elbette Samsung’un en iyi yaptığı işlerden biri olan Super AMOLED ekran teknolojisi A5’te de gözlere renk cümbüşü sunuyor.

Detayı henüz verilmemiş olan 4 çekirdekli bir işlemciye sahip olan A5’in işlem hızının ise 1,2 GHz olduğu biliniyor. (Bu işlemci için de Snapdragon 410 söylentileri dönüyor ama emin değiliz)
Kardeşi A3’ten daha fazla işlem kapasitesi olan A5’in RAM’i de 2 GB’a çıkartılmış durumda ve 16 GB dahili hafıza alanına sahip. Bununla birlikte 64 GB’a kadar mikro SD kart desteği de sunuyor elbette.

Bunlara ek olarak daha büyük gövdesinde daha fazla elektrik yükü barındırabilen A5’in 2300 mAh’lık bir bataryası bulunuyor ve buna rağmen sadece 6,7 milimetre kalınlığında bir gövdede saklıyor bunların hepsini.

Galaxy A5’in Kamerası Nasıl?

Özçekim kamerası olarak ufak versiyonu olan A3 ile aynı kamerayı kullanan A5, 5 megapiksellik ön kamerası ile özçekim meraklılarını ve fenomen adaylarını tatmin edecek düzeyde. Ayrıca 13 megapiksellik arka kamerası ve bu kameraya bağlı LED flaşı ile mobil fotoğraf meraklılarının da beklentilerini karşılayabiliyor.

Galaxy A5’in Fiyatı Ne Kadar?

Fiyat politikasını sürekli eleştirdiğimiz Samsung, sözüm ona giriş seviyesinde çıkardığı A3 ile birlikte piyasaya sürdüğü A5’in fiyatını Türkiye’de 1499 Lira olarak belirlemiş. Bu durumda A3 için yaptığım eleştirinin aynısını yapsam sanırım sizler de bana hak verirsiniz ki gerçekten bu fiyata alabileceğiniz daha iyi telefonlar mevcut. (almayın demiyorum ama “sat diskavri al” yerleşti bi’ kere ağzımıza)

Yine de Samsung’un bu yeni serisi ile pazardaki en çok paya sahip olan firma ünvanını koruyup koruyamayacağını bekleyip görmekten başka bir işimiz yok. (hakkaten işimiz bu)

Ek Resimler

Bu içerik 22.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1445 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler