Samsung Galaxy Note 8: haberler ve söylentiler

Samsung Galaxy Note 8: haberler ve söylentiler

Samsung’un olaylı Note 7’sinden sonra Note 8 hakkında söylentiler yayılmaya başladı bile.

Resim Samsung Galaxy Note 8: haberler ve söylentiler[/caption]

Samsung Galaxy Note 8: haberler ve söylentiler; Samsung’un olaylı Note 7’sinden sonra Note 8 hakkında söylentiler yayılmaya başladı bile. Aslında şimdiye kadar bu modelin piyasaya sürüleceği haricinde çok az şey biliyoruz, ama yakında daha fazlasını duyacağımıza eminim. Duyduğumuzda da ilk öğrenecek olan sizler olacaksınız.

 • Galaxy Note 8 Nedir? Samsung’un yeni amiral gemisi
 • Ne zaman çıkıyor? Muhtemelen 2017 yılının sonlarında
 • Ne kadara mâl olacak? Çok fazlaya, Note 7 $850/£749 fiyatlarından satışa çıkmıştı.

Lafı dolandırmadan konuya girecek olursak;

 Samsung Galaxy Note 8: Ekran

 En son sızan bilgiler:

 • Katlanabilir ekran
 • Ana ekran tuşu yok

Galaxy Note 8’in bir tablet telefon olarak büyük bir ekrana sahip olacağını biliyoruz. Note 3 cihazından beri 5.7inç ekran kullanan Samsung’un bu boyutu optimal boyut olarak seçtiğini söyleyebiliriz.Bu yüzden Note 8 cihazının da bu boyutta olacağını öngörebiliriz, ancak daha büyük olma ihtimali de var. Samsung’un Note 8 cihazının ekran boyutunu 6.2inç’e çıkarabileceğine dair söylentiler mevcut. Ve bu büyüme için cihazın fiziksel boyutlarının değiştirilmesine gerek yok, çünkü ek olarak ana ekran tuşunun kaldırılması da söz konusu. Cihazın ön tarafı tamamen ekran olabilir – ekrana yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısı seçeneği de ihtimal dahilinde. Dahası, küçük bir ihtimal olmasına rağmen, Galaxy Note 8 katlanabilir ekrana sahip olabilir. Samsung yıllardır bu teknoloji üzerinde çalışıyor, ve şirketin 2017’de iki katlanabilir telefon duyurabileceği söylentiler arasında. Boyut ve biçim konularında olduğu gibi, ekran çözünürlüğü de değişebilir. Samsung Galaxy Note 7 – ve geçmişteki diğer Samsung amiral gemileri – çok kullanılan QHD ekrana sahipti. Note 8 cihazı ise 4K ekrana sahip olabilir.

Resim Samsung Galaxy Note 8: haberler ve söylentiler[/caption]

Sansung Galaxy Note 8: Dizayn

Note 8’in tasarımı hakkında henüz bir şey bilinmiyor, aynı şey Galaxy S8 için de geçerli.Şimdilik en iyi tahminimiz benzer görünümde olacağı, belki biraz daha ince ve kenarları biraz daha yumuşatılmış olabilir.

Samsung Galaxy Note 8: Kamera ve Batarya

En son sızan bilgiler:

 • Dual-lens kamera

Diğer bir çok şey için de olduğu gibi, Note 8’in kamerası hakkında tahminde bulunmak için Galaxy S8 cihazına bakabiliriz. 12MP ve 13MP dual-lens kamera veya 30MP single-lens kamera seçenekleri söylentiler arasında.Ancak dual-lens kameraların trendini ve daha fazla piksele sahip olmanın daha iyi kamera demek olmadığını hesaba katarsak, dual-lens kamera şimdilik en iyi tahminimiz. Ayrıca dual-lens söylentisi diğer seçenekten daha fazla ortaya atıldı.Ayrıca hangi kamera seçeneği olursa olsun, kameranın optik imaj sabitleyiciye sahip olacağını biliyoruz. Bataryanın büyük olması ve hızlı şarjı destekliyor olması bekleniyor. Note 7 3500mAh bataryaya sahipti ve Galaxy Note 8’de de en az bu kapasitede bir batarya olacak diyebiliriz.

Resim Samsung Galaxy Note 8: haberler ve söylentiler[/caption]

Samsung Galaxy Note 8: OS ve İşlemci        

En son sızan bilgiler:

 • Güçlü 3GHz+ octa-core işlemci
 • Android Nougat veya Android O

Samsung, genellikle kendi Exynos işlemcisini veya Snapdragon işlemcisini kullanıyor. Note serisinde de her zaman piyasadaki en iyi yongaları kullanıyor, bu yüzden 3.2GHz sekiz çekirdekli Snapdragon 830 veya 3GHz sekiz çekirdekli Exynos 8895 işlemcilerinden birini Note 8 cihazında kullanacağına dair söylentiler var.Ama Note 8 biraz daha hızlı olabilir. Ayrıca güçlü bir RAM’e sahip olacağını biliyoruz – 4GB minimum, mevcut amiral gemilerle karşılaştırıldığında 6 veya 8GB seçenekleri de olasılıklar arasında.İşletim sistemi tabi ki Android olacak, ya Nougat ya da Android O kullanılacak. Bunun yanında cihazın Samsung’un en güncel TouchWiz arayüzüne sahip olacağı da kesin.

Samsung Galaxy Note 8: Diğer özellikler

En son sızan bilgiler:

 • Hoparlöre sahip stylus kalem
 • İris tarayıcısı
 • Al asistan

S-Pen Note serisinin en göze çarpan bileşenlerinden biri, ve S-Pen’e hoparlör eklenerek iyileştirilmesi ihtimal dahilinde.Bu hoparlörün işlevi tam olarak belli değil, ancak notlarınızı size okuyabileceğini veya daha fazla ses için telefonun hoparlörüyle birlikte çalışabileceğini düşünüyoruz.İris tarayıcısı da Note 8’e eklenecek gibi, Note 7’de olduğunu düşünürsek parmak izi sensörünün de Note 8’de olacağını söyleyebiliriz. Telefonun ayrıca toz ve su geçirmez, MicroSD kart desteğine ve USB Type-C girişine sahip olacağa benziyor.Siri’nin yaratıcıları tarafından yapılan Bixby adındaki asistanın da kesin bir ekleme olacağını söyleyelim. Samsung bunu S8 cihazı için de onayladı.Ek olarak mini projektör yeniliği gelebilir, bu da S8 için öne sürülen bir detay.

Resim Samsung Galaxy Note 8: haberler ve söylentiler[/caption]

Samsung Galaxy Note 8: Fiyat

Hepimiz yeni model için Note 7’nin çıkış fiyatını düşünebiliriz, Note 8’in de benzer bir fiyat etiketine sahip olmasını bekliyoruz. Bu durumda, $850/£749 civarında bir miktar ödemek durumunda olacaksınız.

Ek Resimler

Bu içerik 11.12.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2204 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler