Samsung Galaxy Note 9

Note 9, 9 Ağustos günü Brooklyn, New York’ta tanıtılacak.

 Samsung Galaxy Note 9 akıllı telefonunun resmi tanıtım tarihi 9 Ağustos, yani yalnızca bir gün uzaklıkta. Yeni cihazın tanıtımı Brooklyn New York’ta yapılacak.

 Yakın zamanda sızdırılan kutu açılım videosunda Galaxy Note 9’un neredeyse tüm özellikleri listelenmiş halde veriliyor. Ayrıca Note 9’un farklı paket içerikleri ile kullanıcıya sunulabileceği düşünülüyor.

 Yeni büyük Android akıllı telefonu bu yıl 9 Ağustos’ta tanıtılacak. Bu da önceki yıllara göre akıllı telefon serisinin bu yıl daha erken tanıtılacağı anlamına geliyor.

 Yeni Note cihazları her zaman büyük bir haber değeri taşıyor çünkü Note serisi cihazları geniş ekranlı, kullanışlı S Pen’e sahip ve oldukça güçlü özelliklerle karşımıza çıkıyor. Ekran içine gömülü parmak izi sensörü konusunda dedikodular olsa da cihaz bu yıl erken tanıtılacağı için bu özelliği göremeyebiliriz.

Note 9

 Bunun yerine Bixby 2.0 ile LG ve Sony akıllı telefonları için gündeme gelen bir tanesi HDR video özelliğine sahip geliştirilmiş dual-lens kamera görebiliriz.

 Samsung yeni amiral gemisinin tanıtımını ağustos ayının başında yapmayı planladığı için Galaxy Note 9’u elinize tahmin ettiğinizden daha erken alabileceksiniz. Geçen yıl Note 8 tanıtımının 23 Ağustos’ta yapıldığını belirtelim.

 

Küçük tasarım değişiklikleri

 

Samsung Galaxy Note 9, Galaxy Note 8’e göre önemli geliştirmelere sahip olacak ancak tasarım konusunda çok fazla değişik beklentisine girilmemesi gerekiyor.

 Samsung tarafından sızdırılan bir reklam ile Samsung Galaxy Note 9’un tasarımı kullanıcılara sunuldu. Tanıtımdan sonra gösterilmesi planlanan bu reklamda tasarımın geçen seneye göre çok fazla değişmediği görülüyor.

 Yukarıdaki görselde Galaxy Note 8’e önemli derecede benzeyen Samsung Galaxy Note 9’u en net şekilde görebilirsiniz. Ayrıca görselde göz alıcı sarı rengi ile S Pen de yer alıyor.

 USB-C girişi, kulaklık girişi ve S Pen boşluğu gibi cihaza ait tüm detaylar görselde doğru bir şekilde gösteriliyor.

 Aslında, sızan diğer bir renderda yeni akıllı telefonun ön yüzeyinde Note 8’e göre hiçbir değişiklik olmadığı, tuşlar, sensörler ve diğer her şeyin Note 8 ile aynı olduğu görüldü.

 Sızdırılan videoda görülen sarı renkli S Pen’in yanında, sızan diğer renderlar ile birlikte S Pen beş farklı renk seçeneğinde karşımıza çıkıyor.

 Örneğin aşağıdaki renderda siyah ve kahverengi Note 9’ların renklerine uygun S Pen’ler ile birlikte olduğunu görüyoruz. Gelecek olan tüm Note 9 modellerinin kendilerine uygun bir renkteki S Pen’e sahip olacağını söyleyebiliriz.

 Sızan diğer bir habere göre ise Note 9’un sahip olacağı 3 renk seçeneği Mystic Black, Engineered Blue ve Artisan Copper olarak adlandırılacak. Ayrıca 512GB’lık modelin bakır renginde çıkarılmayacağına dair dedikodular da var.

 Aşağıda göreceğiniz ve oldukça güvenilir bir kaynaktan gelen (@OnLeaks) bilgisayar destekli tasarım örneklerinde dikdörtgen biçim, metal çerçeve ve cam arka kısım tıpkı Note 8’de olduğu gibi karşımıza çıkıyor. Ayrıca yine dual-lens kamerayı ve parmak izi okuyucusunu arka kısımda görebilirsiniz – yani ekran içinde bir parmak izi tarayıcısı olma ihtimali düşük. Ancak tarayıcı kameranın altına taşınmış halde.

 Diğer detaylar olarak 3.5mm kulaklık girişi, USB-C girişi, hoparlör, S Pen girişi ve mikrofonun alt kenarda olduğu görülüyor. Ön kısımda ince çerçeve, sol kenarda güç ve ses tuşları, sağ kenarda ise Bixby tuşu bulunuyor.

 Ayrıca Note 9’un toz ve su geçirmez olacağı söyleniyor, Samsung’un tüm üst düzey ürünlerinde bu özellikler kullanıldığı için bu bir sürpriz değil.

 Yukarıdaki görsellerde gördüğünüz gibi, aynı detayları aynı kaynaktan gelen aşağıdaki videoda da görebilirsiniz.

 Galaxy Note 9’un boyutları da Samsung’un yeni amiral gemisi hakkında sızdırılan diğer bir detay. Galaxy Note 9’un 161.9 x 76.3 x 8.8mm (veya 162 x 76.4 x 8.8mm) boyutlarında olması bekleniyor. Böylece Note 9, 162.5 x 74.8 x 8.6mm boyutlarındaki Note 8’e göre biraz daha kısa ancak daha kalın ve geniş olacak.

Note 9 ekranının 6.3inç boyutunda kalması beklendiği için boyut hakkındaki bu detay da sürpriz değil.

Her zaman olduğu gibi, bu görsellere şüphe ile yaklaşmanız gerektiğini söyleyelim ancak kaynak sağlam ve oldukça ikna edici görünüyorlar. Farklı kaynaklardan gelen görsellerin birbirini destekliyor olması da Note serisinin yeni üyesini benzer tasarımda olması ihtimalini güçlendiriyor.

Tasarımında önemli değişiklikler beklenmeyen cihazın renk seçeneklerinde farklılık olması bekleniyor. Dedikodulara göre Note 9 mavi, bakır, gümüş, mor ve siyah renk seçeneklerine sahip olacak. Bu renk seçeneklerini aşağıda görebilirsiniz ve bazılarının şaşırtıcı derecede canlı renkler olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, sızan son bilgilere göre yukarıdaki renk seçenekleri doğrulanırken, tonların biraz daha yumuşatılmış olarak karşımıza çıkabileceği söyleniyor. Örneğin yumuşatılmış mor renkli Note 9’u aşağıdaki şekilde görebiliriz.

Samsung Galaxy Note 9 için birden fazla kutu açılım videosu gördüğümüz ve yeni cihaz tıpkı sızan görsellerdeki gibi gösterildiği için tasarım konusunda oldukça eminiz.

Son olarak tasarımın benzer olacağı düşünülürken, cihazın daha güçlü ve daha hafif olan yeni bir materyalden (Metal 12) üretilmiş olma ihtimali de söz konusu.

Ek Resimler

Bu içerik 28.07.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 2131 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler