Samsung Galaxy S10 & Galaxy S10 Plus

Samsung, Huawei & Co’ya karşı piyasadaki lider konumunu korumak adına yeni Galaxy S10 serisi akıllı telefonlarını 20 Şubat tarihinde tanıtmayı planlıyor. Şimdiye kadar elde edilen tasarım bilgileri çok güvenilir değildi, ancak şu an bu durum değişmişe benziyor. Yeni Samsung Galaxy S10 ve Samsung Galaxy S10 Plus’un nasıl bir tasarıma sahip olacağı ortaya çıktı.

Şu anda elimizde Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus’a dair cihazları farklı açılardan gösteren çok sayıda yüksek çözünürlüklü görsel var. Aşağıda bu görselleri bulabilirsiniz. Buna ek olarak, ilk kez Galaxy S10 Plus modelinin normal “Prism Black” renginin “Ceramic Black” rengi ile karşılaştırıldığı resmi görseller de mevcut. Bunların yanında, aşağıda yer alan ilk görselde Galaxy S10 Plus’tan kablosuz olarak şarj edilebilen Samsung Galaxy Buds kablosuz kulaklıklar gösteriliyor. Bu kulaklıkların fiyatının 149 Euro olması bekleniyor.

Resim

Görsel olarak, sırasıyla 6.1 ve 6.4 inç ekranları ile Samsung’un yeni amiral gemileri boyut farkına rağmen ilk bakışta oldukça benzer görünüyor. Görece dar olmasına rağmen, ekranın alt kısmında halâ bir kenar mevcut. Cihazın üst kısmında ise kameraların beklenildiği gibi ekran içine taşınması ile birlikte Samsung ekran ile kenarlar arasındaki mesafeyi önemli derecede azaltmış durumda.

Resim

Resim

Galaxy S10’un ön kısımda tek kameraya sahip olması beklenirken, daha pahalı ve geniş olan Galaxy S10 Plus’ın ise iki ön kamerası olacak. İki modelin de arkası büyük ihtimalle aynı olacak: Samsung arka kısma yatay bir şekilde üç kamera yerleştirmiş, ayrıca bu kameralar flaş için LEDler ve kalp atış hızı sensörü ile desteklenmiş.

Camın Arkasındaki Parmakizi Okuyucu

Parmakizi sensörünün cihazın ön kısmında OLED panelinin altında olması bekleniyor. Bu iki yeni Samsung akıllı telefonu camdan ve metal bir çerçeveden oluşmaya devam edecek. Samsung ayrıca ses tuşlarının altında Bixby için de bir tuş bulunması konusunda çekingen davranıyor.

Şimdiye kadar teknik bilgiler hakkında çok az bilgiye sahibiz. Daha önceden sızan haberlerde Samsung’un 2960 x 1440 çözünürlüğe sahip ekranlar kullandığı söyleniyordu. Ayrıca modele ve ülkeye bağlı olarak Samsung Exynos 9820 veya Qualcomm Snapdragon 855 işlemcilerinin kullanılması söz konusu.

Renk seçeneklerine bakacak olursak, kullanıcılar başlangıçta siyah, beyaz ve yeşil renk seçeneklerine sahipken, Galaxy S10e için ayrıca sarı renk seçeneği de mevcut. Daha sonra ise S10 serisi için mavi renk seçeneğinin de kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ek Resimler

Bu içerik 11.02.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 2529 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler