Samsung Galaxy S6 kamerasının 10 büyük özelliği

Samsung Galaxy S6 kamerasının 10 büyük özelliği

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge kamerası hangi özellikleri sunuyor?

Resim

Samsung’un akıllı telefon pazarındaki yeni amiral gemisi Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, heyecan verici kamera modülü ile rakiplerine fark atıyor. Telefonlarda bulunan 16 megapiksel kamera birçok özelliğe sahip.

Galaxy S6’nın kamerası ilk bakışta Galaxy S5 ile aynı çözünürlüğü taşıyor. Peki bu konuda ne gibi farklılıklar bulunuyor? Çözünürlük bunun sadece bir parçası ve Samsung, anlamlı bir şekilde yeni amiral gemilerinin ön ve arka kamera birimlerini yükseltti.

Aşağıda ve sonraki sayfalarımızda Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in kameralarının en büyük özelliklerini inceleyebilirsiniz.

En geniş f/1.9 diyafram

Her iki amiral gemisinin de arka kamerası f /1.9 diyafram aralığı sunan kamera mercekleri ile donatılmış ve bu diyafram özelliği akıllı telefonlar arasında en yükseği diyebiliriz. Galaxy S6 ve S6 Edge’in f/1.9 diyafram aralığına sahip 16MP arka kamerası özellikle düşük ışık koşullarında yüksek performans vaat ediyor.

Resim

Benzersiz Hızlı Takip Otomatik Odaklama fonksiyonu

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, hareket halindeyken bile odaklama yapabilen gelişmiş Otomatik Odak fonksiyonuna sahip. Samsung Galaxy S5 ile 0.3 saniyede odaklama sağlayan ve daha sonradan odak noktasının değiştirebildiği Auto-Focus özelliğini sunmuştu. Şirket Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’da sunduğu Hızlı Takip Otomatik Odaklama fonksiyonu ile hareketli nesnelere bile otomatik odaklama sağlıyor. Samsung’un amiral gemileri bu özelliği dünya çapında sunan ilk akıllı telefonlar oldu.

Resim

IR Beyaz Dengesi

Yeni kızılötesi IR Beyaz Dengesi Algılama özelliği gelişmiş ışık hassasiyeti ve tarafsız beyaz dengesini sağlayarak en doğru renklerde fotoğraf ve video görüntüsü almanızı sağlar.

Resim

Ön ve arka kameralarda gerçek zamanlı HDR

Galaxy S6 / S6 Edge, 5 MP ön kamerası ve 16 MP arka kamerası ile fotoğraf ve video görüntüsü alırken önizleme ve işleme sunan gerçek zamanlı HDR özelliği sunuyor.

Resim

Optik görüntü sabitleme

Galaxy S6 modellerinde el titremelerinde bile net fotoğraf alan OIS teknolojisine yer verilmiş. Optik görüntü sabitleme özelliği sayesinde artık eliniz hareket halindeyken bile görüntüyü sabitleyebileceksiniz.

Resim

 

En geniş açılı ön kamera

Tanıtım sırasında sözü edilmedi ancak Galaxy S6’ların ön kamerası ile 120 derecelik geniş açılı fotoğraf çekebilirsiniz. Bu özellik Galaxy Note 4 ön kamerasında da mevcut ancak Galaxy S6 modellerinde de görmek güzel.

Resim

5 MP ön kamera çözünürlüğü

Çinli akıllı telefon üreticileri bile telefonlarında 8 MP ön kamera kullanıyor ama Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri 5 MP ön kamera özelliği ile geliyor. Yine de Samsung’un önceki amiral gemilerine göre daha yüksek.

Resim

Hızlı başlatma özelliği

Galaxy S6 ve S6 Edge sahipleri 0.7 saniye gibi kısa bir sürede kamera uygulamalarına erişebilecekler. Bunun için Home tuşuna iki kere basmaları yeterli. Ayrıca bunu uygulamalar açıkken veya web de tarama anında bile yapabilecekler.

Resim

Pro kamera modu

Galaxy S6 ve S6 Edge, kullanıcılarına farklı görüntü stilleri ve çeşitli yakalama modları sunacak. Ayrıca zamanlayıcı, efektler ve ışık gibi gerekli kamera ayarları sayfaları arasında gezinmeden, çekim öncesi önizleme ekranında verilecek. Kullanıcıların görüntülerin üzerinde tam kontrol sağlayabilecekleri normal bir kamera modu ile birlikte profesyonel bir kamera modu mevcut.

Resim

Ön kamera için büyük sensör

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’in 1.4 kat daha büyük bir CMOS kamera görüntü sensörü var ve önceki modele göre iç mekan ve gece selfiesi için çok daha fazla ışık almasına izin verecek.

Resim

Ek Resimler

Bu içerik 23.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2059 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler