Samsung Galaxy S6'nın bataryasına dokunan yandı!

Samsung Galaxy S6'nın bataryasına dokunan yandı!

Samsung Galaxy S6'nın bataryasına son kullanıcılar ulaşıp çıkaramayacak.

Resim

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung'un MWC 2015 etkinliğinde tanıttığı yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S6 ve S6 Edge, Samsung hayranları tarafından oldukça beğenildi. Ancak Galaxy S6 modelinin çıkarılamayan bataryası hayal kırıklığı yarattı.

Uzun zamandır metal çerçeve ve yeni bir tasarım ile gelmesi beklenen cihazlarda ilk hayal kırıklığı çıkarılamayan bataryalar oldu. Samsung hayranlarının daha önce diğer üreticileri çıkarılamayan bataryalar yüzünden eleştirmesi şimdilerde tersine tepmiş durumda. Galaxy S6'yı almayı düşünen kullanıcıların önceki modellerde olduğu gibi artık bataryaya erişimleri bulunmuyor. Yani son kullanıcı bataryam eskidi diye cihazın bataryasını yeni batarya ile değiştiremeyecek.

Resim

Aslında batarya tamamen çıkarılamaz değil ancak, önceki modellerde olduğu kadar da kolay değil. Samsung Galaxy S6 için bataryayı cihazdan çıkarmanın yollarını içeren talimatların bulunduğu PDF dosyasını yayınladı. Ancak şirket, bataryaya yalnızca yetkili servis sağlayıcısının müdahale etmesi gerektiğini ve son kullanıcının buna mudahale etme hakkının olmadığı konusunda uyarıda bulundu.

Resim

Kullanıcının kendi kendine bataryaya mudahale etmesi, cihazın ünitelerine zarar vermesi ve garantiyi geçersiz kılmasına yol açacaktır. Galaxy S6'nın bataryasını çıkarmak için şu yöntemlerin uygulanması gerekiyor.

●Cihazın arka kapağını çıkarın

●SIM kartı çıkardıktan sonra cihazın kenarlarında bulunan vidaları sökün ve SIM kart tepsisini kaldırın

●Batarya söketini söküp ardından bataryayı yuvasından çıkarın

Şirketin resmi talimatlarına uymak sizin için en iyisi olacaktır. Servis sağlayıcısı haricinde yapılan mudahalenin tüm sorumluluğu yalnızca size aittir. Bu talimatların bilgi amaçlı olduğunu kendi cihazınız ile bu tür eylemleri yürütmemeniz konusunda sizleri uyarırız.

Ek Resimler

Bu içerik 23.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1329 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler