Samsung Galaxy S6 Ve S6 Edge'in 32GB Versiyonlarında 23GB Boş Alan Kalıyor

Samsung Galaxy S6 Ve S6 Edge'in 32GB Versiyonlarında 23GB Boş Alan Kalıyor

Resim

Samsung'un her sene merakla beklenen Galaxy S serisinin son üyeleri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Mart ayında yapılan Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılmıştı.

Teknik özellikler noktasında üst düzey performans sağlayan bu telefonlar bu haberimizde de belirttiğimiz gibi yarın ön satışa çıkıyor. Türkiye fiyatlarının da bu haberimizde belirttiğimiz cihaz için kullanıcıları tarafından tepki görebilecek bir detay ortaya çıktı.

Resim

Bildiğiniz gibi cihazlarda belirtilen 16GB / 32GB gibi depolama kapasitelerinin hepsini kullanamıyoruz. Özellikle sistemin ve ön yüklü uygulamaların yer kaplamasıyla 2-3GB gibi depolama alanını baştan kullanan cihazda daha az yer kalmakta. Fakat bu sefer haberimize konu olan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri için durum biraz abartılmış.

Samsung'un yeni üst seviye cihazlarının 32GB versiyonlarındaki kullanıcıya bırakılan boş hafıza miktarı 23.5GB olarak dikkat çekiyor! (Biraz daha yer kaplasa 32 diye 16'lık alacakmışız)

Bu kalan hafızanın cihazı açtıktan sonra Google hesabınız ile giriş yaparak Google Play Store üzerinden ön yüklü uygulamaların güncelleştirilmesiyle bu kadar yer kapladığını da belirtelim.

Resim

9GB gibi büyük bir alan kapladığı anlaşılan sistem ve ön yüklü uygulamalar normal cihazlarda kullanıcıya bırakılan alandan biraz daha fazla olduğu göze çarpıyor. (Samsung bu nedenle 16GB versiyonunu çıkartmadığını anlayabiliriz)

Yani şimdiden çok alan kalması için 32GB versiyonunu almayı düşünenler 64GB versiyonunu alması daha iyi olabilir. Ama bir diğer ihtimal de bu haberimizde belirttiğimiz gibi S6'da olacağı söylenilen istenmeyen uygulamarı kaldırma özelliği sayesinde bu kullanıcıya bırakılan alan attırılabilme ihtimali de bulunuyor.

Resim

Ek Resimler

Bu içerik 24.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1299 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler