Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge'in Kamerasını Tüm Özellikleriyle Kullanın

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge'in Kamerasını Tüm Özellikleriyle Kullanın

Resim

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S6'ya gelen kamera güncellemesini tam kapasite nasıl kullanacağınızı anlatıyoruz.

Samsung Galaxy S6'ya yaklaşık bir ay kadar evvelAndroid 5.1.1 güncellemesi gelmişti. Gelen güncelleme cihazın kamerasını da geliştiriyordu. Kullanıcılarınkamera deneyimini geliştirmek isteyen Samsung'un yayınladığı kamera güncellemesinin detaylarını bu haberimizde sizlere aktarmıştık.

Gelen güncelleme RAW çekim desteğini cihaza kazandırırken düşük ISO değerlerinde fotoğrafçekebilme yetisini de cihaza kazandırmıştı. ISO değerini Galaxy S6 kullanıcıları kameralarının PRO bölümünden ayarlayabiliyordu. Fakat ISO 50 gibi fotoğraf makinelerinde bulunan düşük bir değere stok kamera uygulaması üzerinden ulaşılamıyordu.

Resim

Bu iki amiral gemisi cihazında gelişmiş kamera fonksiyonların tümüne erişmek için Lollipop Camera 2 API'lerini destekleyen uygulamalardan birine sahip olmak gerekiyor. Google Play'de Lollipop Camera 2 API'lerini destekleyen en iyi iki uygulama Manuel Camera ve Camera FV-5.

Resim

Bu iki uygulamayı kullanarak düşük ISO değerlerinde fotoğraflar çekebilir ve S6 cihazınızın kamerasından stok kameraya nazaran daha iyi bir verim alabilirsiniz. Samsung'un neden kamerasında bu özellikleri tam kapasite olarak stok kamera uygulamasında sunmadığı mechul. Cihazın kullanıcıları stok kamerada bu özellikleri kullanabilmek adına bir güncelleme bekliyorlar.

Ek Resimler

Bu içerik 27.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1325 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler