Samsung Galaxy S7 kamera özellikleri, Samsung Galaxy S7 geliyor.

Samsung Galaxy S7 kamera özellikleri, Samsung Galaxy S7 geliyor.

Samsung Galaxy S7 kamera özelliklerini sizler için araştırdık. Son zamanlarda çıkardığı ürünlerle her kesime hitap eden ve Samsung, en çok merak edilen cihazı Galaxy S7 hakkında bilgiler paylaşmaya devam ediyor. Alınan son bilgilere göre ise Galaxy S7’nin kamera özellikleri belli oldu.

Resim

Samsung Galaxy S7 kamera özellikleri belli olmaya başladı. Son zamanlardaki durgunluğuna ara vermek isteyen Samsung, bu kez son sürünü olan Galaxy S7'yi kusursuz yapmak istiyor. Selfie kullanımının arttığı şu sıralarda kamera özelliklerine daha çok önem veren Samsung,Galaxy S7'nin kamera özelliklerini paylaştı.

Galaxy S7, S7 Edge ve Note 6 başta olmak üzere Samsung'un (ve diğer potansiyel müşterilerin) üst segment akıllı telefonlarında yer verilecek olan BRITECELL ismini taşıyan yeni sensörün odak noktasında isminden de anlaşıldığı üzere (bright>brite>parlak) mevcut sensörlerle kıyaslandığında daha gelişkin düşük ışık performansı ve buna paralel arttırılmış dinamik aralık bulunuyor.

Nihai hedef daha yüksek çözünürlük değerlerine, daha küçük boyuta sahip kamera modülleri ile çıkabilmek.

Tabii bu hedef sadece Samsung'un değil başta Sony, Omnivision veya Toshiba gibi pazarın önde gelen oyuncuları olmak üzere tüm sensör üreticilerinin ortak hayali.

Bunun önündeki en önemli engel ise tahmin edeceğimiz gibi fiziksel kısıtlamalar. İşte Samsung'un bu bağlamda kafasındaki proje, geleneksel Bayer renk filtresinden (RGB >> Red/Green/Blue >> Kırmızı/Yeşil/Mavi) vazgeçerek, yeşil pikselleri beyazlarla değiştirmek.

Yeşil pikseller ise ışık geçirmeyen bir filtreyle gizlenecek ki bu da doğal olarak sensörün daha çok ışık alacak oluşu demek. Hatırlarsak Motorola da benzer bir şeyi Moto X'te denemişti ama gerçi orada piksel dizilimi RGB(+W) (White>Beyaz) idi. Samsung'unki ise RBW (Red/Blue/White> Kırmızı/Mavi/Beyaz) olacak.

20MP çözünürlüğe ve 1µm piksel büyüklüğüne sahip olacağı için halihazırdaki tepe seviye modellerde (Note 5, S6 vb.) yer verilen 16MP/1.12µm'lik mevcut kamera modüllerinden biraz daha küçük olacak yeni kamera yine küçülen piksel ebatı sayesinde düşük ışıkta da daha başarılı olacak.

Resim

HDR'lerde olduğu gibi çoklu poz kullanımı esasına dayanacak Smart WDR (geniş dinamik aralık) özelliği sayesinde dinamik aralığın geliştirileceği sensörün öne çıkan bir diğer özelliği ise daha hızlı ve isabetli odaklanma için faz tanılı oto. odaklanma kullanılacak oluşu.

Son olarak da, BRITECELL sensörle gelecek ilk modellerin Galaxy S7 nesli üyeleri ile Note 6 olacağının notunu bir kez daha düşelim.

Samsung'un resmi bilgilendirmesine buradan erişebilirsiniz. Konuya ilişkin grafiğimiz ise aşağıda:

Resim

Samsung Galaxy S7 kamera özelliklerini sizler için araştırdık. Son zamanlarda çıkardığı ürünlerle her kesime hitap eden ve Samsung, en çok merak edilen cihazı Galaxy S7 hakkında bilgiler paylaşmaya devam ediyor. Alınan son bilgilere göre ise Galaxy S7'nin kamera özellikleri belli oldu.

 

Ek Resimler

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1525 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler