Samsung Galaxy S7 Katlanabilir Bir Cihaz Olabilir

Samsung Galaxy S7 Katlanabilir Bir Cihaz Olabilir

Samsung daha büyük bir telefonun, daha az yer kaplaması için katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışıyor.

Resim

Samsung daha büyük bir telefonun, daha az yer kaplaması için katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışıyor. Innovation 2014 fuarında SEL adından bir şirket 8 inçlik Super AMOLED bir ekranı üçe katlayabilmeyi başarmıştı. Samsung laboratuvarları daha çok işlevi olan, büyük ama yer kaplamayan bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. MWC 2014 Fuarı'nda Samsung’un kapalı kapılar ardında katlanabilir bir tableti VIP müşterilerine gösterdiği konuşulmuştu. Samsung teknisyenleri katlanabilir telefonların 2016 yılından itibaren tüketicinin beğenisine sunulabileceğini söylüyorlar.

Samsung yetkilileri, 2016 yılında çıkması beklenen Samsung Galaxy S7 serisinin şimdiye kadar görülmemiş bir akıllı telefon olacağını söylüyor. Telefona katlanabilir özellikler kazandırmayı da düşündüklerini ima ediyorlar. Samsung’un bu konuda örnek aldığı modelin LG G Flex benzeri bir telefon olabileceği ancak daha esnek bir kullanım tecrübesi sunacağı düşünülüyor.

Bükülen, kıvrılan veya katlanabilen OLED paneller üzerine LG’de 2014 yılından beri çalışıyor. Hatta LG’nin katlanabilir ve şeffaf bir ekran geliştirdiği ve bu prototipin üzerine çalışmalarına devam ettiği de söyleniyor. Bakalım ürünler ne zaman mağazalarda görebileceğiz.

Ek Resimler

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1342 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler