Samsung Galaxy S7'nin beklenen 7 özelliği

Samsung Galaxy S7'nin beklenen 7 özelliği

Samsung Galaxy S7 hangi özelliklerle gelecek?

Resim

Samsung’un 2015 model amiral gemilerinin tanıtılmasının ardından Ocak ayında tanıtılması beklenen bir sonraki amiral gemisi model Galaxy S7 hakkında dedikodular gelmeye başladı.

Bildiğiniz gibi Samsung, bu yıl tanıttığı amiral gemisi Galaxy S6’nın yanısıra, çift tarafı kavisli ekranlı Galaxy S6 Edge ile de kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Galaxy Note 5 ile Galaxy S6 Edge+ ile kavisli ekrana devam eden Samsung’un, yeni amiral gemilerinde yine aynı şekilde kavisli bir modele daha yer vermesi bekleniyor.

Peki şimdiye kadar gelen söylentilere göre Galaxy S7 hangi özelliklere sahip olacak? Aşağıda ve sonraki sayfalarda şimdiye kadar gelen dedikodulara göre 7 Galaxy S7 özelliğini inceleyebilirsiniz.

Daha ince cam ekran, magnezyum kasa

Çin'den gelen yeni bir rapora göre, Samsung, yeni amiral gemisinde magnezyum alaşımlı ve camdan oluşan bir tasarıma yer verecek. Galaxy S6’da aynı malzemeden yapılmıştı ancak yeni modelde ürünün kalitesi arttırılacak ve aynı zamanda cihaz daha dirençli hale getirilecek.

Resim

Büyük ekran

Galaxy S7’nin 5.2 inç ekran ile geleceği ve bunun yanı sıra 5.7 inç kavisli ekran versiyonunda beraber tanıtılacağı söyleniyor.

Resim

Basınca duyarlı ekran teknolojisi

Weibo’nun popüler sızıntı kaynağı Ice Universe, Samsung Galaxy S7’nin basınca duyarlı dokunmatik ekran teknolojisi ClearForce ile geleceğini iddia etti.

Bu teknoloji, yeni Apple  iPhone 6s ve 6s Plus’ın  3D Dokunmatik teknolojisine benziyor ancak biraz daha kapsamlı. Ancak ClearForce hızlı kaydırma, ekran kilidi açma ve oyun kontrolü gibi daha kapsamlı özellikler barındırıyor.

Huawei Mate S, benzer ekran teknolojisi Force Touch ekran teknolojisi ile tanıtılan ilk telefon olmasına rağmen, hala piyasaya sürülmedi. Synaptics, OEM ve LCM şirketleri ile Force Touch ekran teknolojisi için yakın bir çalışma içerisinde.

Ek Resimler

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1903 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler