Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi

Elde edilen bilgilere göre Samsung’un yeni Galaxy S8 cihazı iki farklı boyutta, boydan boya “infinity” ekrana ve iris tarayıcısına sahip olacak.

Galaxy S8 Mart ayının sonlarına doğru tanıtılacak ve 21 Nisan civarı da satışa sunulacak, bu tarih Note 7 fiyaskosunun zincirleme etkisinden dolayı Şubat ayında Barcelona’da düzenlenen MWC’de planlanan tarihten biraz daha geç.

Tanıtılacak olan iki cihaz yaklaşık 5-6 inç boyutlarında ekranlara sahip olacak, birçok güvenilir kaynağa göre cihazların Samsung’un geçen seneki amiral gemisinin versiyonları ile aynı veya daha küçük boyutlarda olması beklenirken ekran boyutlarının ise daha büyük olması bekleniyor. S7 cihazı için hem 5.1 hem de 5.5inç seçenekleri mevcuttu.

İki akıllı telefonun kod adları Dream ve Dream 2 olarak belirlendi, bu adlar sırasıyla daha küçük ve daha büyük olan Galaxy S8 cihazlarını temsil ediyor. İki versiyonun da Galaxy S7 Edge’de olduğu gibi kavisli ekranlara sahip olması bekleniyor.

Bahsedilen “infinity” tanımı, ekran cihazın ön kısmının çok büyük bir bölümünü kapladığı için kullanılıyor, yalnızca ön kısımda ekranın alt ve üstünde kalan bölümler ekran için ayrılmamış olacak. Hatta bazı kaynaklara göre cihazın önünde logo veya marka ismi konulacak bir bölüm bile olmadığı söyleniyor. Ayrıca birçok kaynağa göre Samsung’un parmak izi sensörünü cihazın arka tarafına taşıdığı belirtiliyor. Bununla birlikte Galaxy S8’in 3.5mm kulaklık girişine sahip olması bekleniyor.

Çeşitli kaynaklar, Samsung Galaxy Note 7’de yer alan iris tarayıcılı biyometrik teknolojinin Galaxy S8’de de kullanıma sunulacağını doğruladı, bu teknoloji kullanıcılara akıllı telefonlarının kilidini açmalarını ve satın alma işlemlerini gözleri ile doğrulamalarını sağlayacak.

Galaxy S8 cihazında geçen yılın Galaxy S7’sindekine benzer “duo piksel” kamera olacak, bu kamerada kalite, düşük ışık altında performans ve hız geliştirilmeleri olması bekleniyor. Ayrıca kamera, Google’ın Goggles cihazlarında yer alan dahili nesne tanıma özelliğine de sahip olacak.

Galaxy S8’in işlemcisi de yenilenecek, Samsung’un bu kez 10nm teknolojisini kullanacağı söyleniyor. Yonga üreticisi Qualcomm’un Snapdragon 835’i tanıtmasının ardından kısa bir süre geçti. Samsung’un yeni akıllı telefonlarında bu işlemciyi kullanması bekleniyor.

İki farklı kaynaktan elde edilen bilgiye göre yeni cihazın 64GB dahili hafızaya sahip olması bekleniyor, 256GB’a kadar microSD kart desteği de sunulacak. Cihaz ayrıca USB-C ile birlikte Samsung’un Gear VR ve Gear 360 kamerasının yeni versiyonlarına sahip olacak.

Samsung Galaxy S8, akıllı telefonun kamerasını kullanarak nesne tanıma gibi işlemler yapabilen akıllı bir asistan ile kullanıma sunulacak. Ayrıca iki farklı kaynaktan alınan bilgiler, Samsung’un AI asistanının data kaynakları için diğer firmalarla işbirliği yaptığı yönünde. Bu asistanın Bixby olarak adlandırılacağı yönünde söylentiler var, ancak bu bilgi şimdiye kadar herhangi bir kaynak tarafından onaylanmış değil. Galaxy S8’in Google Assistant özelliği ile birlikte gelip gelmeyeceği de şu an için kesin değil.

Samsung’un ayrıca Galaxy S8 cihazı için yeni aksesuarlar sunabileceği de söz konusu. İki farklı kaynaktan alınan bilgiye göre bu aksesuarlar içerisinde Galaxy S8’i Android masaüstü bilgisayarına dönüştüren bir dock ve DeX adı verilen çeşitli masaüstü bileşenleri mevcut.

 

Ek Resimler

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1242 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler