Samsung ismi Galaxy S6'dan silindi!

Samsung ismi Galaxy S6'dan silindi!

Samsung, Japonya’da satacağı Galaxy S6 modellerinden "Samsung" ismini silerek yerine marka ismi olan Galaxy’yi kullanacağını bildirdi.

Resim

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni Galaxy S6 ve S6 Edge modellerini Japonya pazarında satabilmek için ilginç bir yola başvurdu. Şirket Japonya'da satışa sunulacak tüm Galaxy S6 modellerinden Samsung ismini kaldırdı.

Samsung yetkilisi yaptığı açıklamada, marka ismi olan Galaxy’nin, sadece S6 ila sınırlı kalmayarak, akıllı telefonun tüm aksesuarlarında da Samsung ismi yerine kullanılacağını belirtti. Ayrıca yetkili Samsung Electronics’in bu kararını, "Japonya akıllı telefon pazarının bazı özel taleplerine uygun olarak." verildiğini söyledi.

Resim

Japonya’nın, Samsung için girilmesi en zor pazarlardan birisi olduğu bir gerçek. Samsung'un asıl logosu yerine marka ismi olan Galaxy’yi seçmesi daha önce hiçbir ülkede uygulanmış değil. Bu durumun Japonya’ya özel olduğunu düşündüğümüzde şirketin bu ülkeye girmeye kararlı olduğunu görüyoruz. Bakalım Samsung, aldığı bu kararla Japonya'da beklediği satışı gerçekleştirebilecek mi? bekleyip göreceğiz.

Ek Resimler

Bu içerik 24.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1826 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler