Ülkemizdeki Galaxy S6'lar hangi kamera sensörü kullanıyor?

Ülkemizdeki Galaxy S6'lar hangi kamera sensörü kullanıyor?

Ülkemizde satılan Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'ler hangi kamera sensörünü kullanıyor?

Resim

Samsung akıllı telefonlarda kullandığı vidayı bile kendi fabrikalarında üretebilen bir şirkettir. Bu bağlamd kamera sensörünü üretme konusunda da büyük yol alan ve Galaxy S5'te kendi üretimi ISOCELL sensörlerini kullanan Samsung'un Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de kendi sensörüyle mi yoksa Sony üretimi IMX240RS sensörü ile mi yola devam edeceği konuşuluyordu.

Ülkemizdeki Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de Hangi Kamera Sensörü Kullanıldı?

Samsung yeni nesil amiral gemisi Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de her iki kamera sensörünü de kullandı. Bunun sebebinin yaşanan tedarik sürecinden ve daha uygun fiyatlı bir telefon üretebilmek adına yapıldığı belirtilirken halihazırda hemen hemen aynı fiyata satılan hangi ülkelere ISOCELL sensörüne sahip telefonlar gitti bunu bilemiyoruz.

ISOCELL sensörüne sahip Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de indirim yapılacağı hesaplanarak mı satış stratejisi benimsendi inanın bizde bunu anlayabilmiş değiliz. 2 farklı işlemciye sahip telefonlar aklımızı karıştıtırken şimdi de 2 farklı kamera sensörünün kullanmasını mantık sınırları içinde kabullenmek olası görünmüyor.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'de kullanılan kamera sensörünün hangisi olduğunu öğrenmek ise oldukça basit. Daha önceden haberini yaptığımız bir kodu telefonun numara çevirme kısmına giriyoruz. *#34971539# rakamlarını numara çevirme kısmına tuşluyoruz ve karşımıza böyle bir menü açılıyor.

Resim

Daha sonra ortalığı karıştırmadan lakin sıkıntılı bir menü bu, ISP VER CHECK butonuna basıyoruz ve hemen aşağıda kamera sensörü gösteriliyor. Şu anda şahsımın kullandığı Galaxy S6 Edge'nin kamera sensörününde Sony üretimi IMX240RS olduğunu görüyoruz. Ülkemizde satılan Galaxy S6 ve S6 Edge'ler ISOCELL değil bunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Resim

 

Ek Resimler

Bu içerik 24.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1398 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler