Yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajın görünmesini engelleyen uygulama geliştirildi!

Yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajın görünmesini engelleyen uygulama geliştirildi!

Akıllı telefonlara "Eyvah...ben ne yaptım? Keşke yazmasaydım! dedirtmeyecek anlık mesajlaşma uygulaması yapıldı.

Resim

Telefonunuzdan o andaki ruh halinize göre mesaj atıp, sonradan "Keşke yazmasaydım" dediğiniz oldu mu hiç? Herşeyin olduğu gibi bunun da bir çaresi bulundu.

ABD'li Strings firması "İstediğiniz şeyi, istediğinizle paylaşın, istediğiniz anda sözünüzü geri alın" sloganını taşıyan "Anlık mesajlaşma" uygulaması geliştirdi.Resim

Strings'in Genel Müdürü Edward Balasanyan, geliştirdikleri ücretsiz uygulamanın gönderilmiş mesaj, fotoğraf ve videoları sadece kendi telefonunuzdan değil, gönderdiğiniz kişinin telefonundan da sildiğini söylüyor. Uygulama, izniniz olmadan karşı tarafın mesajı indirmesini, paylaşmasını, hatta ekrandan görüntü almasını bile engelliyor. Ancak bunun için mesajı gönderdiğiniz kişininde bu uygulamayı kullanması gerekiyor.

Balasanyan "Örneğin ben bir sohbet grubu oluşturur ve birkaç kişi eklersem, gruptakiler bu sohbeti görebilir ama kimse benim iznim olmadan başkalarını dahil edemez ve içerik kopyalayamaz" diyor. Balasanyan "Burada olan, burada kalır" ilkesini benimsediklerini belirtiyor.

Resim

Strings uygulaması, türünün ilk örneği değil. Ancak beta versiyonunun çıkarıldığı 31 Aralık'tan bu yana popüleritesini oldukça arttırmış durumda. Balasanyan, 1000 kullanıcısı olan uygulamanın, o zamandan bu yana 40 bin kişi tarafından indirildiğini söylüyor.

Ek Resimler

Bu içerik 22.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1476 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler