UZAKDOĞUNUN TEKNOLOJİ HARİKASI NOTE 6

UZAKDOĞUNUN TEKNOLOJİ HARİKASI NOTE 6

 

Dünya akıllı telefon piyasasını en büyük rakibi Apple ile elinde bulunduran samsung çıkarmış olduğu akıllı telefonlar ile satış rakamlarında ezeli rakibi Apple ile başa baş bir grafik sergiliyor. Yıllardır akıllı telefon piyasasının içerisinde olan ve gelişmiş mühendislik ürünleri olan akıllı cep telefonlarını kullanıcılarına sunan samsung firması son olarak samsung galaxy s6 ve samsung galaxy note 5 modellerini piyasaya sürerek sevenlerini adeta çılgına çevirdi. Samsung yüzbinlerce ürettiği modelleri arasında en çok satan modeller olan galaxy ve note serisini devamlı geliştirmektedir. Samsung galaxy ve note serileri üzerinde çalışmayı sürdürmekte ve tutkunlarına teknolojik imkânların en iyisini sunmaya çalışmaktadır.

Samsung en son modellerinden note 5 ile cep telefonu piyasasını adeta alt üst etti. Yüzbinlerce sipariş alan ve halen çok miktarda satılmaya devam eden samsung galaxy note 5 modeli için 8 gb ram kullanılmış ve telefon ekran özellikleri hafıza seçenekleri gibi özellikleri ile kullanıcılarını sevindirmişti. Samsung galaxy note 5 ve galaxy s6 modelleri ile yeni bir boyuta taşıdığı cep telefonu piyasasını sarsmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen note serisinin devamı için tam tarih verilmemiş olsa da 2016 yılı note 6 yılı olacak gibi görünüyor. Üstün özelliklere sahip olması beklenen note 6 modelinin Türkiye’deki tutkunları da şimdiden heyecanlanmaya başladı bile.

Samsung yıllardır ezeli rakibi Apple ile sürdürdüğü teknoloji savaşında apple ile nerede ise aynı satış rakamlarına sahip. Akıllı telefon sektörünün ve hatta beyaz eşya sektörünün söz sahibi firması olan samsung milyonlarca dolarlık hasılata ve milyarlarca dolarlık bir marka değerine sahip. Şirket değeri parasal olarak ölçülemeyen samsungun bu başarısı tabi ki üstün uzak doğu teknolojisinden kaynaklanmaktadır. Mühendisliğin son harikası cihazları üreterek teknoloji piyasasını alt üst eden samsung akıllı cep telefonları piyasasını da kontrol altında tutmaktadır. Piyasaya sürdüğü her yeni ürün merakla bekleniyor ve mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşuyor.

Cep telefonlarında android sistemini kullanması ve apple firmasına göre telefonlarının daha kullanışlı olması nedeni ile tercih edilen samsung son olarak ürettiği galaxy note 5 ve galaxy s6 modelleri ile yüzbinlerce adet satış yaparak kalitesini bir kez daha ispatladı. Forumlarda ve bloglarda yorumlanan modeller akıllı telefon kullanıcılarını tatmin etmiş gibi görünüyor. Note 6 için gün sayan kullanıcılar ise fazla beklemeyecek gibi duruyor. Hafıza ve işletim sistemi bakımından üstün bir teknoloji ile üretilmesi beklenen galaxy note 6 söylentisi bile kullanıcıları heyecana sürüklemeye yetti.

Suya karşı dayanıklı olacağı düşünülen ve full hd görüntü kalitesine sahip olması yüksek ihtimal olan samsung galaxy note 6 modeli kullanıcıların sabır sınırlarını zorlamaya aday gibi görünüyor. Samsung amiral gemisi s serisi ile daha geniş ve büyük modelleri olarak piyasaya sürdüğü note serisinin inanılmaz derecede tutulması nedeni ile note serisini geliştirmeye karar verdi ve bu yönde çalışmalarını sürdürüyor. Samsung galaxy note 6 kılıfları da merakla bekleniyor.

Samsung galaxy note 6 kılıfları büyük ihtimal ile darbelere dayanıklı metalden ve qwerty klavye kullanma seçeneğinin olması bekleniyor. Galaxy note 6 ve note 6 kılıfları üretiminin 2016 yılı içerisinde bitmesi ve piyasaya sürülmesi bekleniyor. Daha ince ve işlemcisi daha yüksek bir model bekleyen kullanıcıların bu isteklerinin karşılanması muhtemel gibi görünüyor. Samsung galaxy note 6 için gün saymaya devam eden binlerce samsung fanatiği sabırsızlık ile beklemeye devam ediyor. Samsung firmasının da müşterilerini pek bekletmeye niyeti yok gibi görünüyor. Samsung note 6 için gün sayan vatandaşlar bu isteklerine 2016 yılında kavuşacak gibi duruyor.

Ek Resimler

Bu içerik 28.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 909 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.