Galaxy S6 ve S6 Edge için Kies Devri Bitti!

Galaxy S6 ve S6 Edge için Kies Devri Bitti!

Samsung'un yeni modelleri Galaxy S6 ve S6 Edge, Samsung'un mobil cihazlarla bilgisayar bağlantısı sağlayan Kies uygulamasıyla uyumlu olmayacak. Kies yerine Smart Switch geliyor.

Resim

Samsung'un Galaxy tabanlı Android akıllı telefonlarla, bilgisayarlar arasında iletişim kurmaya yarayan Kies uygulamasının fişi çekildi.

Samsung'un yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S6 ve S6 Edge'in, Kies veKies 3 ile uyumlu olmadığı ortaya çıktı. Yeni modellerden alanlar ise Samsung'un yeni programı Smart Switch'i kullanmaları gerekiyor.

Bundan sonra çıkacak Android 5.0 tabanlı yeni Galaxy modellerinin Smart Switch tarafından desteklenip, Kies'in kullanımının sonlandırılması gündemde olabilir. Sadece Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri için bir uygulamanın çıkartılacağını düşünmüyoruz.

Mobil cihaza da uygulama olarak yüklenen Smart Switch, bilgisayar tarafında ise Mac ve Windows için hazır durumda.

Google Play Store ve Samsung Apps'ten indirilebilen mobil sürüm ve Samsung'un sayfasından indirilebilir olan Smart Switch, daha gelişmiş yedekleme seçenekleri, basit bir arayüz ve daha fazla hız sloganlarıyla çıkmış durumda.

Resim

Özellikle mevcut Android platformunu kullanan tüm üreticilerin, Apple'ın iTunes ve iCloud tabanlı yedekleme sisteminden oldukça geride olduklarını kabul etmek gerekiyor.

Bir iOS tabanlı cihazı yedekleyip, yeni bir cihaza geri yükleme yaptığınızda hayatınız kaldığı yerden devam ediyor. Android tarafında ise bu kadar başarılı değil.

Belki Samsung'un bu yeni uygulaması, bu yaraya derman olur. Bekleyip görelim.

Ek Resimler

Bu içerik 24.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1794 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler