Note 7 Geri Dönüyor

Samsung Galaxy Note 7 satışları Amerika’da 21 Ekim tarihinde devam edecek

Samsung şirketinin anavatanı olan Güney Kore’de geri çağırılmış cihazların satışının gelecek hafta (28 Eylül) yeniden başlaması beklenirken, Amerika’da ise müşterilerin yenileriyle değiştirilmiş cihazları satın almadan önce yaklaşık bir ay beklemeleri gerektiği söyleniyor. Birkaç kaynağın elde ettiği planlama dokümanlarına göre, 21 Ekim Cuma günü olan yeniden satış günü için hazırlıklar yapılıyor.

Aynı zamanda LG’nin amiral gemisi çift ekranlı V20 cihazının satışının ikinci devresi de bu tarihte başlayacak.

Bu bilgi yalnızca yeni ürün satışlarını içeriyor, bu yüzden müşteriler geri alınan cihazların yenileriyle değiştirilmesinin daha erken bir tarihte olmasını bekliyor. Ayrıca Amerika’daki önemli kaynaklara göre zaman çizelgesi ülkeden ülkeye farklılıklar gösterebilir. Note 7 Geri Dönüyor.

Resim

Ağustos ayının sonlarına doğru Samsung Galaxy Note7 cihazlarının satışının başlamasından kısa bir süre sonra raporlar cihazların patladığını veya şarj esnasında alev aldığını gösterdi. Yeni bir Bloomberg raporu da Samsung’un Galaxy Note7 cihazını Apple’ın iPhone7’sinden önce piyasaya sürmek için acele ettiğini öne sürüyor. Cihazda görülen sorunlara da bu acelenin neden olduğu söyleniyor.

Samsung şirketi cihazda var olan sorunları halka açık olarak beyan etme konusunda çabuk davrandı ve geçtiğimiz Perşembe günü Amerika Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu’na göre, yuvası için az da olsa geniş batarya pilinin kısa devreye neden olduğu belirtildi. Şirketin küresel geri çağırma duyurusu yaptığı 2 Eylül tarihinden sonra, Samsung etkilenen kullanıcılar arasında kafa karışıklığına neden olan, tüketicilerden geri alıp değiştireceği piyasadaki ürünlerin lojistiğini halletmek zorunda.

Yenilenmiş Galaxy Note7 ’nin tekrar satışa sunulacağı zaman, cihazlar Samsung’un kısmen sahibi olduğu Samsung SDI yerine TDK’ya bağlı Amperex Technology tarafından sağlanan bataryalardan yararlanacak.

Ek Resimler

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1217 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler