Galaxy Note 4 parmak izi okuma sensörünü test ediyoruz [Video]

Galaxy Note 4 parmak izi okuma sensörünü test ediyoruz [Video]

Samsung'ta parmak izi okuma teknolojisinde Galaxy S5'ten beri bir değişiklik var mı?

Resim

Parmak izi okuma teknolojisi uzun yıllardır kullanılan bir donanımdır. Bu donanımın belli bir noktaya gelmesiyle birlikte 2000'li yılların başında dizüstü bilgisyarlarda görmeye alıştığımız bu teknolojiyi Motorola, Atrix cep telefonu ile cebimize sokmuştu.

Daha sonra Apple bu teknolojiyi "çok daha" ileri götürerek yüzey taraması yerine alan taraması yapan bir ürün ortaya koymuştu. TouchID adını verdiği bu teknolojiyi Apple'ın satın alma yoluyla kullanmaya başladığının da altını çizelim.

TouchID kullanıcılar tarafından öylesine beğenildi ki Samsung'ta geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu Galaxy S5'te bu teknolojiye yer vermişti. Fiziksel Home butonunun altına yerleştirilen bu donanım kullanıcılar tarafından pekte beğenilmemişti.

Samsung aynı donanımı Galaxy Note 4'te de kullandı. Peki Galaxy S5'e göre değişen bi şey var mı? Dilerseniz bunu yaptığımız test ile değerlendirelim.

Samsung'un bu noktada daha iyi bir deneyimi kullanıcılarına sunması gerektiğini düşünmekteyiz. Umarız Samsung Galaxy S6'da yüzey taraması yerine alan taramasına geçiş yapabilir (TouchID ve Huawei Ascend Mate 7'de ki gibi). Lakin çevremde ki hiçbir Galaxy S5, Galaxy Note 4 ve Galaxy Alpha kullanıcısının bu özelliği kullanmadığını üzülerek görmekteyim.


Ek Resimler

Bu içerik 22.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1496 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler