Android Telefon ve Tabletinizi Hızlandıracak 5 Uygulama

Bu yazımızda sizler için, artık şişmiş, o eski halinden eser kalmamış Android tablet ve telefonlarınızı normal bir hale getirmeye yarayan uygulamaları inceledik. Bu uygulamaların hepsini Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.


 DU Speed Booster

Bu uygulama ile telefonunuzu tek bir dokunuşla hızlandırabiliyorsunuz. Uygulamanın iddiası tek bir dokunuş ile telefonun mevcut hızını, %60 oranında artırmak. Aynı zamanda "gereksiz dosya silici"  özelliği de bulunan uygulamaya bu linkten ulaşabilirsiniz.

 Smart Booster

Bu uygulama, tıpkı Du Speed Booster gibi telefonumuza hız kazandırıyor. 5.000.000 'dan fazla indirilmesi bulunan uygulama, sd kartınızı da çabuk bir şekilde temizleyebiliyor. Aynı zamanda yine tek tık ile cache'i temizleyebiliyor. Uygulamaya bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 Greenify

Bu uygulamanın vaadettiği şey öncekilerden biraz farklı. Task killer mantığına benziyor aslında ancak onun biraz gelişmişi diyebiliriz. Task killer ile uygulamaları kapğattığınız zaman arka planda bir süre sonra siz farkında olmadan uygulamalar tekrar açılabilir. İşte Greenify burada imdadınıza yetişiyor.  Daha önce root yapılan cihazlarda kullanılabilen uygulama artık  böyle bir şeye ihtiyaç olmadan çalışabiliyor. Greenify uygulamasına bu linkten erişebilirsiniz.

 SD Maid

Aslında logosundan da anlaşılabileceği gibi, SD Maid telefonumuza kuracağımız sanal bir hizmetçi.Android sistemimiz bazen bize bir faydası olmayan sistem günlüğü dosyaları, hata raporları ve sd kart üzerinde bilmediğimiz dosyaları bizim için tutar. Ancak bunlar dediğim gibi hiç bir işe yaramaz ve gereksiz yer kaplar. Burada devreye hizmetçimiz giriyor ve gereksiz ne var ne yoksa silip süpürüyor. Uygulamayaburadan erişebilirsiniz.

 Android Assistant

Son uygulamamız olan Android Assistant ile cihazınızın teknik detaylarını görebilir, sisteminizi temizleyebilir, dosyaları hafıza kartına taşıyaiblirsiniz. Ancak en güzel özelliği uygulamaları yedekleyebilme özelliği. Hem de .apk dosyası olarak kaydedebiliyor.

Ek Resimler

Bu içerik 20.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2268 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler