Samsung Cihazlarının Marshmallow Güncelleme Tarihleri Belli Oldu!

Samsung Cihazlarının Marshmallow Güncelleme Tarihleri Belli Oldu!

 

Samsung kullanıcıları artık bir an önce marshmallow güncellemelerine kavuşmak istiyor. Ve son gelen sızıntı ile artık kavuşma tarihleri belli olmuş durumda.

Eğer bir Samsung Galaxy kullanıcısı iseniz, sizler için telefonununuz ne zaman Android güncellemesi alacağını, tam tarihi ile bilmek kadar güzel birşey yoktur sanırım.

Evet durum böyleyse o zaman sizlere güzel bir haberimiz var; Samsung'un Galaxy serileri için Android 6.0 Marshmallow güncelleme tarihleri sızdırılmış durumda. İki aşama olarak dağıtılacak olan güncellemenin ilk aşaması, tahmin edileceği gibi Samsung'un amiral gemilerine olacak ve yavaş yavaş alt sıralara doğru ilerleyecek.

Resim

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus, önümüzdeki ay güncellemeye kavuşarak Samsung Galaxy ailesinin ilk Marshmallow güncellemesi alan cihazları olacak. Ardından, yine birinci aşama kapsamında Galaxy S6 ve S6 Edge güncellemelere kavuşmuş olacak. Bu cihazlar için güncelleme tarihi ise Ocak 2016. Bir ay sonra yani Şubat ayında ise bu sefer güncelleme sırası Galaxy Note Edgeve Galaxy Note 4'e gelecek. Birinci aşamanın son cihazları olan Galaxy S5 ve Galaxy Alpha ise henüz teknik onayı beklemekte (yapılan bazı sızıntılara göre bu iki model Mart ayında güncelleme alacak).

Resim

İkinci aşamada karşımıza çıkan Galaxy cihazları şu şekilde; Galaxy A8, Galaxy A7 Galaxy A5, Galaxy A3, Galaxy E7 ve Galaxy E5. Bu modeller de şu an için teknik onayı beklemekte, yani kesin bir tarih bulunmuyor. Ancak şimdiden yapılan pek çok sızıntı ve söylentide telefonların güncelleme tarihlerinin birinci aşamayı takip edecek şekilde olduğunu söylemekte.

Galaxy A8 ve Galaxy A7'nin Nisan ayında, Galaxy A5 ve Galaxy A3'ün Mayıs ayında, ikinci aşamanın son modelleri olan Galaxy E7 ve Galaxy E5'in ise Haziran ayında Marshmallow güncellemesine kavuşması beklenmekte. Tabii dediğimiz gibi; ilk aşamadaki Galaxy S5 ve Galaxy Alpha ile ikinci aşamadaki cihazların çıkış tarihleri şu an için söylentiden ibaret. Ancak mobil cihaz sektöründe söylentilerin ne denli önemli olduğunu bildiğimizden, bu tarihleri bilmekte fayda var.

Resim

Tabii Samsung bir süpriz yaparak güncellemeleri erken de verebilir. Zira özellilkle LG cephesinin G4 kullanıcılarına güncellemeyi sunmasının ardından Samsung, amiral gemisi cihazlarını kullanan müşterilerinden tepki almıştı.

 

 

Ek Resimler

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2006 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler