Apple ve Samsung iPhone 7 İçin Birlikte Çalışıyor!

Apple ve Samsung iPhone 7 İçin Birlikte Çalışıyor!

Apple ve Samsung, bir sonraki iPhone modelleri için büyük bir anlaşmaya doğru yol alıyorlar. Görülen o ki Samsung,Apple‘ın yeni telefonunun A9 işlemcisini üreten baş firma olacak.

Resim

Re/Code’un haberine göre Samsung’un bu başarıyı elde etmesinin en büyük nedeni, 14nm’lik üretim sürecinde lider olması. Bu da, daha az enerji tüketimine ve işlemcinin üzerinde daha fazla transistöre yer verilmesini sağlıyor malumunuz. Bu durum çok da şaşırtıcı değil aslında; ziraApple, daha önce de çeşitli iPhone SoC’larının üretiminde Samsung ile işbirliği yapmıştı. Ancak iPhone 6 ailesinin işlemci üretiminde firma, Samsung’dan uzaklaşarak TaiwanSemiconductorManifacturingCompany’ye (TSMC) yönelmişti.
Cihazları bütünüyle Apple tasarlasa da; gerekli talebi karşılamak için firma, diğer firmalarla işbirliğine gidiyor. İşte tam da burada, özellikle de çip üretimi konusunda, TSMC ve Samsung gibi firmalar devreye giriyor. Bu çip için Apple,Amerika üretimi düşünüyor; bu nedenle Samsung’un, A9'ları Texas’taki fabrikasında üreteceği konuşuluyor.

 

Haberimizi bitirirken, tüm bunların henüz söylenti kıvamında olduğunu da belirtmekte fayda var. Ne Apple, ne de Samsung tarafından konuyla ilgili herhangi bir bilgi gelmiş değil. Son olarak Samsung’un da, Galaxy S6 ve Galaxy S Edge ile birlikte cihazlarında bundan böyle kendi üretimi olan Exynos işlemcilere geçeceği söylentilerinin dolaştığını belirtelim.

Ek Resimler

Bu içerik 22.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1489 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler