Samsung’tan Esnek Ekrana Dev Yatırım

Samsung’tan Esnek Ekrana Dev Yatırım

 

Resim

​Samsung, gelişen teknolojiyle birlikte esnek OLED ekranlı geleceğin akıllı telefon ve tablet modellerini üretmek adına3.6 milyar dolarlık bir yatırım yaptı.

Geçtiğimiz yıl Galaxy Note Edge modeliyle kavisli ekran modeline geçiş yapan ve dün de şurada açıkladığımız gibiGalaxy S6’da kavisli bir model üzerinde çalışmalarını sürdüren Samsung, yaptığı bu hamlelerle ilerleyen zamanlarda kavisli ekran üzerine daha da fazla düşeceğini gösterdi.

Reuters’in haberine göre Samsung, esnek OLED ekran teknolojisi için 3.6 milyar dolarlık bir yatırım yaptı. Bu yatırımdan anladığımız, kenarı eğimli akıllı telefonlarla birlikte tablet modelleri için de benzer yapıda ürünler karşımıza çıkacak.

Resim

Uzmanların yorumlarına göre birkaç yıl içerisinde Samsung, tablet bilgisayarlarda eğimli ekranlar üzerinde yoğunlaşacak. Bu alanda zirvede olmak isteyen Samsung’un bir başka yatırım daha yapacağı söyleniyor. Bu yıl büyük bir çip fabrikası kurmayı planlayan şirketin, bunun için 15.6 milyar dolarlık bir yatırımda bulunacağı belirtiliyor.

Ek Resimler

Bu içerik 22.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1339 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler