Galaxy S6 AnTuTu'da göründü

Galaxy S6 AnTuTu'da göründü

Galaxy S6'nın önemli özellikleri kriter testinde ortaya çıktı.

Resim

Akıllı telefon ya da tabletlerin resmi tanıtımlar öncesi kriter testlerinde belirmesi alışılagelmiş bir durum. Yayınlanan son görüntüyle birlikte gelenek yine bozulmadı ve AnTuTu kriter testinde SM-G925F kod numarasıyla ortaya çıkan telefonun Samsung Galaxy S6 olduğu iddia edildi. Başta kullanılan işlemci olmak üzere diğer donanım bileşenlerine bakıldığında SM-G925F’in Galaxy S6 olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

AnTuTu’da yayınlanan bilgilere bakıldığında Galaxy S6’da 5.5-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekranın kullanıldığını görüyoruz. Samsung’un ekran boyutunu 5.1-inçten (Galaxy S5) 5.5-inç’e çıkarması bizleri şaşırtmadı değil. Quad HD çözünürlüğü bekliyorduk, ancak ekranı boyutunun Galaxy Note 4 serisi de hesaba katılarak 5.2 ya da 5.3-inç seviyesinde tutulacağını ön görüyorduk. Görünüşe bakılırsa bir sonraki Galaxy Note akıllı telefonda da ekran önemli oranda büyüyecek.Resim

Galaxy S6’da beklendiği gibi 64-bit uyumlu Exynos 7420 işlemci birimi kullanılacak. 4+4 çekirdek yapısını benimseyen işlemcinin Galaxy Note 4’te kullanılan Exyno 5433’e oranla daha yüksek frekansta çalışması bekleniyor. Exynos 7420’de ayrıca Samsung’un kendi geliştirdiği LTE modemini kullanması bekleniyor. Galaxy S6’da yer alacak işlemciye ARM’ın Mali-T760 GPU’su eşlik edecek. Bu GPU Galaxy Note 4’te kullanılan grafik birimiyle aynı görünüyor.

Galaxy S6’nın kamera tarafı da beklendiği gibi. Son dönemlerde birçok cihazın ön kamerasını 5MP seviyesine çıkaran Samsung Galaxy S6’da bunu devam ettiriyor. Arka kameranın ise 16MP’den 20MP’ye çıkarıldığını görüyoruz. Muhtemelen yine Sony cephesinden bir sensör kullanılacak. Söz konusu kamera ayrıca Galaxy Note 4’te olduğu gibi OIS teknolojisini barındıracak.

Galaxy S5’te 2GB RAM’la eleştirilen Samsung Galaxy S6’da 3GB RAM kullanıyor. Depolama tarafında ise bu defa alt sınırın 32GB’den başlaması bekleniyor.

Android 5.0 Lollipop’la çalışacak Galaxy S6 hakkında önümüzdeki süreçte daha fazla detay gelecektir.

Ek Resimler

Bu içerik 20.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1466 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler