Galaxy S6'nın pil kapasitesi netlik kazandi

Galaxy S6'nın pil kapasitesi netlik kazandi

Galaxy S6'da kullanılacak pil görüntülendi.

Resim

Galaxy S6’nın tanıtım tarihi yaklaştıkça telefona ait donanım bileşenleri bir bir ortaya çıkmaya başladı. Kısa süre önce Galaxy S6’ya 14nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli 64-bit mimarili Exynos 7420 işlemcisinin güç vereceğini öğrendik. Bu defa ise telefonun yine önemli bileşenlerinden biri olan pili gün yüzüne çıktı.

Bir süre önce yayınlanan bazı haberlerde Galaxy S6’da 2.600 mAh kapasiteli pilin kullanılacağı iddia edildi. Bugün yayınlanan görüntüler bu iddiaları destekler nitelikte. Görüntülere yansıyan piller SM-925 model numarasına ait. Ayrıca üretim tarihi söz konusu 2.600 mAh kapasiteli pillerin Galaxy S6’ya ait olduğunu daha da inanılır kılıyor.

Resim

Samsung’un Galaxy S6’da (Galaxy S5’e göre) daha küçük kapasiteli bir pil kullanmasının bir dizi gerekçeleri sayılabilir. Bunlardan ilki 6.9mm kalınlık. Oldukça ince bir kasa barındıracak telefonda ayrıca yeni bir çip teknolojisi kullanılacak. Performansı ve enerji verimliliğiyle ön planda olacak Exyos 7420’ye nispeten hafifletilmiş bir TouchWiz’in de eşlik etmesi bekleniyor. Yeni nesil donanım ve optimize edilen yazılım Galaxy S6’nın pil süresini Galaxy S5’e göre ne kadar yukarı çekecek, bekleyip göreceğiz.

Resim

Ek Resimler

Bu içerik 23.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1303 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler