Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ön sipariş rekoru kırdı

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ön sipariş rekoru kırdı

İlk gelen bilgiler Galaxy S6'nın rekor satışlar elde edeceğini gösteriyor.

Resim

Samsung’un Dünya Mobil Kongresi’nde resmen açıkladığı üst düzey akıllı telefonlar Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge nisan ayının ilk haftasıyla birlikte 20’ye yakın ülkede raflarda olacak. Güney Koreli firmanın metal ve cam malzemelerle bürüdüğü üst seviye akıllı telefonlar özellikle güçlü donanımlarıyla dikkat çekiyor.

Samsung geçtiğimiz yıl Galaxy S5 satışlarından umduğunu bulamamış ve bunun neticesinde hem pazar hakimiyetini hem de maddi anlamda ciddi kayıplar yaşadı. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’le birlikte Galaxy S3-Galaxy S4’te sağlanan satış başarısı yakalanır mı bilinmez fakat Güney Kore’den gelen ilk haberler ön siparişlerin oldukça iyi olduğunu gösteriyor.

Resim

Korea Times sitesinin Samsung kaynaklarına dayandırdığı habere göre Güney Koreli şirket bir haftalık süre içerisinde operatörlerden 20 milyon Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ön siparişi aldı. Bu rakamın 15 milyonunu Galaxy S6, 5 milyonunu Galaxy S6 Edge oluşturuyor. Samsung Mobile Başkanı JK Shin de MWC 2015 etkinliğinde müşterilerden gelen ön siparişlerin çok yüksek olduğunu dile getirmişti.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’i her anlamda yeni nesil bir donanımla bürüyen Samsung uzun yıllardır eleştirilen plastik malzemeye bir tarafa iterek, cam ve metal malzemelerle üst düzey telefonlarını  özel bir yapıda dizayn etti. Galaxy S6’nın bu yılın en çok satan telefonlarından biri olacak muhakkak fakat Galaxy S4’ün satış rekorunu kırıp kırmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Resim

 

Ek Resimler

Bu içerik 23.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1521 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler