Samsung Galaxy S7, Magnezyum Kasa Kullanacak

Samsung Galaxy S7, Magnezyum Kasa Kullanacak

Samsung Galaxy S7 daha güçlü kamera, ses yongası ve kasa materyaline sahip olacak

Resim

Samsung’un akıllı telefon pazarındaki bir sonraki amiral gemisi Galaxy S7 olacak. Galaxy S7 ile ilgili bugüne kadar ufak tefek pek çok bilgi sızdı. Ancak cihazda gerçekten yer alacak özellikler yeni yeni şekillenmeye başlıyor. Gelen son bilgilere göre cihazda kullanılacak materyal,kamera ve ses sistemi belli oldu. Samsung bu yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonu Galaxy S6 ile nihayet plastik kasa tasarımını bırakıp alüminyumageçmişti. Sonraki telefonda ise magnezyuma geçileceği söyleniyor. Magnezyum alaşımları çeşitli endüstrilerde uzun zamandır kullanılıyor. Hayli hafif ve dayanıklı olmaları yüzünden tercih ediliyorlar.

Resim

Galaxy S6’nın kamerasında 65 nm teknolojiyle üretilen 16 MP sensör yer alıyordu. Galaxy S7’de ise 28 nm üretilen 20 MP arka kamera olması bekleniyor. Bu sayede cihazın güç tüketiminde önemli ölçüde azalma olabilecek. Ayrıca Galaxy S7’nin ses yongasında da önemli bir gelişme yapılacak. Cihazın çok daha iyi ses kalitesine sahip olmasını sağlayacak ESS teknolojisiyle gelen Sabre 9018AQ2M ses yongasını kullanacağı söyleniyor.

Resim

Bir başka söylentiye göre Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S7’yi önümüzdeki yılın Ocak ayında tanıtarak beklenenden çok daha önce duyuracak. Bu da cihazın tanıtılmasına 3 aydan kısa bir zaman kaldığını gösteriyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde Galaxy S7 ile ilgili daha fazla söylenti çıkarsa şaşırmamak gerek.

Ek Resimler

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1317 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler